Weekend dla ogrodników i smakoszy

25.09.2020 15:58:48

Podziel się

Jesień to dobry czas na prace ogrodowe i robienie zapasów na zimę. Dlatego warto się wybrać na Jesienny Targ Ogrodniczy i Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej, które w ostatni weekend września odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po sukcesie Letniego Targu Ogrodniczego, który był pierwszą imprezą zorganizowaną na targach po lockdownie, przyszedł czas na jego powtórkę w wersji jesiennej. Podczas Jesiennego Targu Ogrodniczego (26-27.09) bezpośrednio od producentów zakupić można rośliny do domu i ogrodu, sadzonki czy cebulki. Na targu znajduje się około 50 stoisk, a oprócz roślin sprzedawane są też doniczki, dekoracje, mała architektura ogrodowa czy narzędzia, jakie każdy ogrodnik mieć powinien.

Działa też sąsiedzki punkt wymiany roślin – to miejsce, w którym zostawić będzie można roślinę, której nie lubimy albo nie potrafimy hodować – i w którym znajdzie ona nowego właściciela.

 

 

Sery, miody i nalewki

Miody wytwarzane w starym młynie, konfitury, wędliny bez polepszaczy i soi czy nalewki robione według tradycyjnych receptur można nabyć na Targu Żywności Regionalnej i Ekologicznej. To wydarzenie dla tych, którzy cenią sobie smaczną, dobrej jakości żywność, wytwarzaną w zgodzie z naturą, często tradycyjnymi metodami. Kupić  można między innymi warzywa i owoce, ryby, wędliny, sery, słodycze, przetwory, a także piwa i nalewki z różnych, nawet najdalszych zakątków świata. W wydarzeniu bierze udział  także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które na swoim stoisku promuje żywność, której nazwy zostały zarejestrowane w unijnym systemie jako Chronione Nazwy Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenia Geograficzne (ChOG) lub Gwarantowane Tradycyjne Specjalności (GTS).

 

Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej to także warsztaty i animacje dla dzieci. Wszystko po to, by poprzez zabawę nauczyć najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokazać, jak różnorodna jest kuchnia polska.

 

Jesienny Targ Ogrodniczy

Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej

26-27 września 2020, godz. 10:00-17:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilony 3 i 3A, wejście dla zwiedzających od Holu Wschodniego (Most Dworcowy), a wjazd autem dostępny jest od strony ul. Śniadeckich)

Bilety: www.ToBilet.pl (jeden bilet obowiązuje na dwa wydarzenia)

Wydarzenia na Fb:

Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej

Jesienny Targ Ogrodniczy