Wystartowały największe targi gier w Europie Środkowo-Wschodniej!

08.10.2019 12:16:39

Podziel się

Od 18 do 20 października Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie staną się centrum gamingowego świata. Poznań Game Arena ponownie dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Co czeka na uczestników Poznań Game Arena?

PGA jak zawsze dostarczy licznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników gamingu. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej. Program PGA wypełniony jest po brzegi premierowymi pokazami gier i sprzętu, turniejami e-sportowymi, spotkaniami z gwiazdami, konferencjami i konkursami z cennymi nagrodami. Trzydniowy event to świetna forma rozrywki dla zwiedzających oraz okazja do spotkania najważniejszych przedstawicieli szeroko rozumianej branży multimedialnej. Przez 15 lat wokół Poznań Game Arena udało się zbudować blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach i innych formach wirtualnej rozrywki. Oto, najważniejsze atrakcje, jakie czekają na uczestników w tym roku.

Pierwszy pokaz Cyberpunk 2077 w Polsce!

Na tę premierę wyczekują fani gier na całym świecie. Mimo że najnowsza produkcja CD-Projekt zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, to już teraz bije rekordy zakupów wydania przedpremierowego.

Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będa prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3).

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, Xbox One i PlayStation 4.
W 2020 roku swoją premierę będzie miała również wersja gry na platformę Google Stadia.

Gdzie?
Pawilon 7A

 

Inauguracja Polskiej Ligi E-sportowej

E-sport od zawsze był ważną częścią Poznań Game Arena. Nie inaczej jest w tym roku.

WarmUP PGA - taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje min. w grę FIFA oraz Simracing.

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

Przeprowadzanie inauguracji sezonu na takim wydarzeniu jak Poznań Game Arena stworzy okazję do wspólnej interakcji fanów z graczami. Dla zawodników jest to także szansa na udowodnienie, że należy się do czołówki ulubionej przez Polaków gry esportowej. Dodatkowo, występowanie przed ogromną publicznością, która zbierze się na PGA, stworzy okazję dla zawodników jak i fanów do wspólnego przeżywania rozgrywek.

Gdzie?
Pawilon 5

Czołowi przedstawiciele świata gier - Ubisoft

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed. Oto, co Ubisoft planuje zaprezentować na PGA.

Watch Dogs Legion po raz pierwszy w Polsce

Do premiery Watch Dogs Legion zaplanowanej na 6 marca 2020 roku pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Dla wszystkich wyczekujących nowej produkcji Ubisoftu mamy świetną wiadomość. Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający będą mogli zobaczyć wersję demostracyjną najnowszej odsłony serii Watch Dogs. Prezentacja gry będzie miała formę pokazów kinowych odbywających się we wszystkie dni targów.

Rozgrywka odbywa się w osadzonym w niedalekiej przyszłości w Londynie, w której gracz może wcielić się w dowolną dostępną postać. Zadaniem gracza jest zbudowanie ruchu oporu, który przeciwstawi się panującej masowej inwigilacji oraz zorganizowanej przestępczości i tym samym przywrócenie blasku brytyjskiej metropolii. W grze mamy możliwość odkrywania miejskiej dżungli, odwiedzając najpopularniejsze miejsca w Londynie, takie jak Big Ben, czy Tower Bridge. Liczne opcje sprawiają, że do wyzwolenia możemy doprowadzić na wiele różnych sposób, wcielając się w dowolną postać.

To tylko kilka punktów z bogatego programu Poznań Game Arena 2019. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę www.gamearena.pl