Złoty Medal na targach Polagra Premiery w Poznaniu

14.01.2020 12:50:33

Podziel się

Innowacyjne maszyny, urządzenia oraz usługi dla rolnictwa nagrodzone!

Na uroczystej Gali Otwarcia Polagry Premiery laureaci konkursu Złoty Medal Grupy MTP w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Ryszarda Kamińskiego,  prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, Przewodniczącego Sądu Konkursowego i Przemysława Trawy, Prezesa Grupy MTP odebrali na scenie wszystkie trofea.

Nagrodę GRAND PRIX Grupy MTP za najbardziej innowacyjny produkt pośród wszystkich nagrodzonych Złotym Medalem zdobyła Maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100 firmy USARYA POLSKA. Ta innowacyjna maszyna przeznaczona jest do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby i dzięki systemowi podwójnych rotorów cechuje się dokładnością pracy oraz dużym zakresem wielkości zbieranych kamieni. Produkt ten zdobył nie tylko uznanie sądu konkursowego, ale również samych konsumentów, zdobywając nagrodę Złoty Medal Wybór Konsumentów w kategorii Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa.


Złoty Medal Wybór Konsumentów w kategorii Rośliny uprawne zdobyła Kukurydza SM Kurant z Hodowli Roślin Smolice, Grupa IHAR.
Jedną z wręczonych podczas Gali Otwarcia nagród specjalnych jest również ECO PRIZE Grupy MTP, nagroda przyznawana przez sąd konkursowy dla najbardziej ekologicznych rozwiązań i produktów. Podczas targów Polagra Premiery nagrodę tą zdobyła firma TEEJET TECHNOLOGIES za produkt Matrix 430VF.

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. Grzegorza Skrzypczaka nagrodził na targach Polagra Premiery 2020 wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań w kategorii rośliny i maszyny. Wśród nagrodzonych znajduje się Pszenica jara MHR Jutrzenka o podwyższonej odporności na choroby. Odmiana charakteryzuje się wczesnym terminem dojrzewania, co pozwala roślinie na uzyskanie wysokich plonów mimo częstych okresów susz występujących w naszym kraju. Pszenica posiada wyjątkowe walory piekarnicze oraz wysoką zawartość białka i glutenu. Wśród nagrodzonych maszyn znalazły się nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny do zbierania kamieni i ładowarki. Od lat widocznym trendem są rozwiązania informatyczne i aplikacje, które pomagają w uprawie, hodowli i zarządzaniu gospodarstwem rolnym.


Nagrodzony interfejs DATA CONNECT umożliwia wymianę danych o położeniu, statusie, prędkości jazdy oraz poziomie paliwa wielu marek ciągników i maszyn. Rolnik - użytkownik maszyny zamiast włączać wiele różnych oddzielnych aplikacji dla każdej z marek osobno, uruchamia jedną platformę, gdzie obserwuje i analizuje pracę całej swojej floty. Intefejs został zgłoszony przez firmy: 365FarmNet Group KGaA mbH & Co KG, CLAAS Polska Sp. o.o., John Deere Polska sp. z o.o., CNH Industrial Polska Sp. z o.o.
Producenci rozwiązania: 365FarmNet Group KGaA mbH & Co KG (Niemcy), CLAAS E-Systems GmbH (Niemcy), Deere & Company (USA), AgDNA (Grupa CNH Indystrial).

Zobacz VIDEO i czytaj więcej o Złotych Medalach Grupy MTP przyznanych na targach POLAGRA-PREMIERY


Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą produktów, które uzyskują prestiżowe nagrody Grupy MTP na Polagrze Premiery w Poznaniu:

>> Złote Medale - Polagra Premiery <<