Z Targami HOBBY z pasji się nie wyrasta

25.11.2021 16:18:47

Podziel się

Targi HOBBY co roku pozwalają odkryć uroki zapomnianych niekiedy rozrywek i rozbudzić w sobie nowe pasje. Klocki LEGO, modelarstwo, a może gry planszowe? Aby się przekonać, wystarczy przyjść w weekend 4-5 grudnia na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas targów HOBBY dzieci i dorosłych czekają wyjątkowe atrakcje w strefach tematycznych, a także liczne warsztaty, turnieje, pokazy, gry oraz wystawy.

Wystawa klocków LEGO

Stowarzyszenie Zbudujmy To! zaprezentuje wystawę autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków LEGO. Na ponad 1000 m kw. ekspozycji pojawią się emocjonujące scenki, postacie, pojazdy czy budowle. Będą m.in. gigantyczna Makieta Kolejowa, po której jeżdżą pieczołowicie wykonane repliki pociągów; Wioska Wikingów, w której pośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wsi, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie czy też Arabska Ulica z jej gwarnym bazarem i przekrzykującymi się straganiarzami.

Moc pojazdów

Zdalnie sterowane modele samochodów RC, które będzie można obserwować na torach wyścigowych, zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych wielbicieli aut. Młodzi miłośnicy czterech kółek będą mogli się przejechać pojazdami Turnado, które ważą zaledwie 23,5 kg, a dają mnóstwo frajdy podczas wyścigów, bowiem rozpędzają się aż do 19 km/h.

Polski Związek Modelarzy Kolejowych po raz kolejny zaprezentuje ogromną przestrzeń z ciekawymi makietami i koleją, a Przegląd Lotniczy zaskoczy wszystkich prezentując na terenie targów… śmigłowiec!

Multimedialny Park Miniatur

Tegoroczne targi HOBBY uświetni wystawa miniaturowych budowli, gdzie Iluzja, Kolor i Żywioł zabiorą odwiedzających w niesamowity świat pełen niepowtarzalnych dźwięków i animacji. Multimedialny Park Miniatur to wystawa 3D, która rozbudza wyobraźnię do granic możliwości.

Planszówki rządzą

Długie jesienne i zimowe wieczory to idealny czas na gry planszowe. Targi HOBBY to zawsze doskonała okazja, by poznać innych pasjonatów planszówek, przetestować nowości oraz dać się ponieść fascynującym rozgrywkom. O atrakcje w strefie gier planszowych zadbają Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości oraz Pamper - Poznańska Grupa Testerów. Nie zabraknie również Klubu HONTE, który zaprezentuje najstarszą grę planszową na świecie – GO.

Dla aktywnych

W Strefie Sportu odbywać się będą treningi piłkarskie i zabawy z piłką, pokazy taneczne, deskorolki i warsztaty dla wszystkich młodszych i starszych fanów rolek. Jeden z pierwszych poznańskich wrotkarzy  postara się również zarazić wszystkich obecnych miłością do wrotek.

Latające psy

Uwagę miłośników zwierząt przykują zapewne pełne emocji i sportowych wrażeń zawody psich sztafet - Flyball. Pierwsze w historii polskiego Flyballu zawody halowe pod nazwą Poznań Flyball Racing będą towarzyszyć targom HOBBY, więc jest to wspaniała okazja, by się zapoznać z tym sportem i kibicować najlepszym psim drużynom.

Na czym polega ta sportowa rozgrywka? W drużynie są cztery psy. Każdy z nich musi przebiec przez tor przeszkód do specjalnego pojemnika, w którym znajduje się piłka. Aby ją z niego wydostać, musi uruchomić specjalną dźwignię. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej pokona trasę.

 

Targi HOBBY

Kiedy: 4-5 grudnia 2021

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście Holem Wschodnim od Mostu Dworcowego)

Godziny otwarcia: sobota: 10:00-17:00, niedziela: 10:00-16:00

Bilety: www.ToBilet.pl

www.targihobby.pl