Zawieś paragon, pomóż medykom

13.07.2020 09:31:17

Podziel się

Mimo iż wiele restrykcji zostało zniesionych, pandemia koronawirusa wciąż trwa, a pracownicy służby zdrowia ofiarnie niosą pomoc chorym. Im też należy się wsparcie – choćby w postaci pełnowartościowego posiłku. Zafundować go im może każdy, a koszt to tylko 18 zł.

Gdy wybuchła pandemia COVID-19, wiele osób prywatnych, sklepów i restauracji pospieszyło na pomoc medykom, podarowując im jedzenie, napoje i środki ochrony osobistej. Do kampanii włączyły się też restauracje GARDENcity, należące do Grupy MTP, przekazując posiłki w ramach akcji Zawieszony Paragon.

- Na początku rozwoziliśmy około stu posiłków tygodniowo – wspomina Marcin Rewers, menedżer GARDENcity. – Trafiały do szpitala przy ul. Szwajcarskiej, raz też zawieźliśmy je podopiecznym Monaru.

Teraz, gdy rząd znosi kolejne obostrzenia związane z pandemią, wsparcie zmalało, a przecież wciąż jest potrzebne.

- Pokażmy pracownikom służby zdrowia, że o nich pamiętamy – mówi Marcin Rewers. – Jest okres urlopowy, mniej osób pracuje, a pacjentów nie ubywa. Ciepły, pełnowartościowy posiłek jako wyraz wsparcia na pewno im pomoże – dodaje.

Posiłki, jakie w ramach akcji przygotowują pracownicy GARDENcity, składają się z zupy i drugiego dania. Są zawsze przygotowane ze świeżych, ekologicznych składników, według przepisów Tomasza Zdrenki. Zapakowane są w biodegradowalne opakowania.

Jak pomóc? Wystarczy wejść na stronę www.zamow.garden-city.pl/ i tam z menu wybrać pozycję Zawieszony paragon, a potem przejść do płatności. Można też wpłacić pieniądze od razu na konto:

38 1020 4027 0000 1102 0424 2962

w tytule przelewu wpisując „Zawieszony Paragon”. Koszt jednego posiłku, przygotowanego w ramach akcji, to 18 zł.