Zielona wstążka #DlaPlanety

04.06.2019 16:26:32

Podziel się

W Światowy Dzień Środowiska, 5 czerwca wiele obiektów i budynków w Poznaniu rozbłyśnie na zielono. Wśród nich - nasza iglica.

Celem akcji jest wzrost świadomości społecznej na temat problemu zanieczyszczenia powietrza.


Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Środowiska jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution. Razem z kampanią BreatheLife stało się ono inspiracją dla tegorocznej Zielonej Wstążki.

- Każda wielka zmiana zaczyna się od drobnych kroków. Możemy je podjąć wszyscy razem, dokonując bardziej świadomych, przemyślanych wyborów konsumenckich i nie tylko. Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, którymi na co dzień wpływamy na stan jakości powietrza w naszym najbliższym otoczeniu. Dla dobra środowiska warto zmienić swoje nawyki. Chodzi o przyszłość naszą i następnych pokoleń - tłumaczy Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska w wielu polskich miastach na zielono podświetlone zostaną elewacje budynków. Przykładem zaświeci też Miasto Poznań. W środę, o godz. 21.30 na zielono rozbłysną: Ratusz, Most Świętego Rocha i dolna terasa rzeki Warty (pomiędzy mostem a KontenerArt), Brama Poznania, Plaża Miejska Wilda, Volkswagen - przy ulicach Warszawskiej i 28 Czerwca, Międzynarodowe Targi Poznańskie (Iglica), Stadion Poznań, Teatr Wielki. Za namową Poznania do akcji przyłączyły się też inne wielkopolskie miejscowości zrzeszone w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Na zielono rozbłysną Ratusz Miejski w  Śremie oraz Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety” jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska. Akcja ma charakter międzynarodowy. Weźmie w niej udział ponad sto krajów.