Znamy liderów przedsiębiorczości!

24.06.2020 10:31:14

Podziel się

Firmy z branży poligraficznej, farmaceutycznej i meblarskiej zdobyły tegoroczne nagrody Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Cieszymy się, że po raz kolejny Grupa MTP mogła wesprzeć ten prestiżowy konkurs.

W dotychczasowych siedemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO Bank Polski czy bezpłatne stoiska podczas eventów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Organizacja i przeprowadzenie oceny merytorycznej zgłoszonych kandydatów zbiegło się z okresem pandemii. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy wszystkim naszym przedsiębiorcom, którzy są dziś z nami. Statuetka Lidera może pomóc tym firmom w trudnych czasach – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku. A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, na pewno podniosą kwalifikacje pracowników tych firm. Czego im wszyscy serdecznie życzymy.

W tym roku to prestiżowe wyróżnienia i statuetki trafiły do przedstawicieli branż poligraficznej -  firma WITO, farmaceutycznej - Smart Pharma spółka z o.o i meblarskiej - Fabryka Mebli MARO. Gratulujemy wszystkich laureatom oraz wyróżnionym!

Każda startująca firma musiała poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. W tym roku dodano nowe kryterium oceny – działania proekologiczne.

W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiadają także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczą się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Lista wszystkich laureatów:

Kategoria Mikroprzedsiębiorca

Smart Pharma Sp. z o.o.

Wyróżnienia
1STPLACE.PL Sp. z o.o. Sp. k.
MISERWIS Michał Sergot
Advista Sp. z o.o. Sp. k.
HMC Internet Solutions Marcin Hankiewicz

Kategoria Mały Przedsiębiorca

WITO Tomasz Zglinicki

Wyróżnienia
BTI Gumkowski Sp. z o.o. Sp. k.
Alter Spółka Akcyjna.
Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju Sp. z o.o. Sp. k.

Kategoria Średni Przedsiębiorca

MARO Sp. z o.o. 

Wyróżnienie
Polychem Systems Sp. z o.o.


Organizator i patronat:

Jan Grabkowski, starosta poznański

Patronat merytoryczny:

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Fundatorzy Nagród:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, PKO Bank Polski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Grant Thornton, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

Patroni medialni:

epoznan.pl, Gazeta Wyborcza, Meloradio, Radio Emaus, WTK, wyborcza.pl

 

zdjęcia: Portal Firm Powiatu Poznańskiego