Grupa MTP na starcie 15. Poznań Półmaraton!

Podziel się

Już 16 kwietnia rusza 15. Poznań Półmaraton, gdzie na starcie stawi się ponad 8 tys. biegaczy. W tej silnej grupie będą również nasi pracownicy. Na co dzień pracują w różnych działach, natomiast to co ich łączy to pasja do biegania i pomagania

Marta i Tomek podzieli się swoimi przemyśleniami na temat biegania, motywacji i bycia inspiracją dla innych. Warto dodać, iż w naszej firmowej drużynie biegną również: Karolina Niementowska, Jakub Czub, Darek Niemier, Marcin Gorynia, Witold Lipiński, Paweł Montewka i Łukasz Cholewicki.

Zapraszamy do kibicowania na trasie - w strefie kibica, którą znajdziecie na ok. 4 km biegu (ul. Węgorka, po stronie Glaxo).

fot. Renata Michalska

Marta Włodarek, Zespół Realizacji Projektów

MOTYWACJA DO DZIAŁANIA, FORMA ODPOCZYNKU

Bieganie jest dla mnie chwilą wolności, zapomnienia, oddechu i formą odpoczynku. Bieganie motywuje mnie do działania, wyzwala pozytywne emocje, a co najważniejsze pozwala zachować mi równowagę. Sport ten nauczył mnie dużej samodyscypliny, cierpliwości oraz pokonywania własnych granic możliwości. A że lubię jeść makarony i pizzę to bieganie stało się już moją codziennością :)

PRZYPADEK TWORZY CIEKAWĄ HISTORIĘ

Moja przygoda z bieganiem zaczęła się dosyć dawno temu i całkiem przypadkowo. Pod koniec studiów pracowałam jako sprzedawca w sklepie sportowym. Akurat na wiosnę ruszyła kampania promująca nowy model butów do biegania. Cały zespół dostał jako uniform buty wraz z koszulką, aby być żywą reklamą i zachęcać do zakupu. Stwierdziłam, że nie będę wiarygodną osobą skoro sama na sobie nie przetestuje nowych butów. Poszłam pobiegać raz, drugi raz a potem kolejny i od tego momentu rozpoczęła się moja historia z bieganiem.

DEBIUT, MOC ENDORFIN I RADOŚCI

Tegoroczny półmaraton to mój debiut! Dlatego jest to dla mnie takie ważne. Chce poczuć tą całą atmosferę, adrenalinę, dużą dawkę endorfin i bezgraniczną radość. Moim celem jest sprawdzenie siebie i swojej wytrzymałości. To moja szansa na sukces i samospełnienie.

 fotograf-Daniel Musiał

Tomek Wimmer, Sekcja Help Desk

WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGA, WOLNOŚĆ

Bieganie jest dla mnie sposobem na zachowanie wewnętrznej równowagi i rozładowanie negatywnych emocji. Dzięki temu uczę się dyscypliny i przekraczam swoje granice, co przekłada się na moje życie poza bieganiem. Sport daje mi poczucie wolności i pomaga oderwać się od codzienności.

PRZYGODA

Moja przygoda z bieganiem zaczęła się od chęci zmiany swojego życia i udowodnienia, że mogę na sobie polegać. Czułem się przytłoczony sytuacją, w której się znajdowałem i wiedziałem, że muszę coś zmienić. Postanowiłem zacząć biegać i choć początki były trudne, z czasem zauważyłem, że bieganie przynosi mi wiele satysfakcji i pomaga mi wewnętrznie.

CEL,  MOTYWACJA

Mój główny cel to dotarcie do mety na własnych nogach. Mam zamiar udowodnić sobie, że jestem w stanie osiągnąć to, co kiedyś wydawało mi się niemożliwe. Motywuje mnie myśl o tym, że dzięki bieganiu uczę się dyscypliny i konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich celów. Zamierzam pokazać sobie i innym, że każdy z nas ma w sobie siłę i determinację, by osiągać swoje cele, wystarczy tylko zaufać sobie i podjąć kroki w ich kierunku.

TY TEŻ TAK MOŻESZ – PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIEM Z INNYMI

Chcę dzielić się swoją historią i pokazywać, że zaufanie do siebie i determinacja są kluczowe w osiąganiu celów.  Chciałbym inspirować dzieci do podejmowania wyzwań i pokazywać, że nie ma nic niemożliwego, gdy ma się silną wolę i wiarę we własne możliwości.  Pomaganie innym daje mi radość i poczucie spełnienia.