Wielkie święto jeździectwa kolejny raz w Krakowie

Podziel się

CAVALIADA, międzynarodowe zawody jeździeckie, na początku marca ponownie odbędzie się w Królewskim Mieście Krakowie. Zawodnicy będą rywalizować na największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arena Kraków. W programie zaplanowane są cztery konkurencje jeździeckie, szereg pokazów z aranżacją muzyki i sporo dobrej zabawy.

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich. Unikalny na skalę kraju jest fakt, że w jednym miejscu i czasie spotykają się ze sobą przedstawiciele różnych konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Po Warszawie, Poznaniu i Sopocie czas na Kraków, gdzie oprócz samych zawodów, odbędzie się również uroczyste zakończenie cyklu, z wyłonieniem zwycięzców poszczególnych rankingów CAVALIADA Tour.

Każdego dnia kibice będą mogli oglądać inne konkurencje jeździeckie, widowiskowe konkursy rozrywkowe, a także pokazy. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowane zostały Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, punkty gastronomiczne i strefa dla dzieci.

- CAVALIADA to popularne wydarzenie, które za każdym razem przyciąga na trybuny tysiące osób. Wśród nich, oprócz miłośników koni i sportu jeździeckiego, są rodziny z dziećmi oraz młode osoby, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas wolny – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADA Tour.

W Krakowie CAVALIADA gości na największej w kraju hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena. Hala na trybunach stałych może pomieścić nawet 15 000 kibiców, co zapewnia niesamowite przeżycia dla każdego kto zdecyduje się wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu! Obiekt ten daje zawodnikom niesamowitą okazję do zdobycia cennego doświadczenia na wymagających parkurach.

Dzięki CAVALIADZIE zainteresowanie mieszkańców stolicy Małopolski z roku na rok zwiększa się uważa Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. – Jestem przekonany, że kolejne edycje zmagań sportowców z entuzjazmem oglądać będzie duża liczba kibiców, a organizacja CAVALIADY w Krakowie  zainspiruje kolejne pokolenia do uprawiania sportów jeździeckich.

Atuty TAURON Areny Kraków podkreśla Wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner.  -Dotychczasowe edycje CAVALIADY w Krakowie przeszły wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym. Mało kto się spodziewał, że w tak krótkim czasie uda się tak wiele dokonać. Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zarówno dla zawodników, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na to wydarzenie,  jak i kibiców. TAURON Arena Kraków to idealne miejsce dla organizacji finału cyklu CAVALIADA Tour.

Każdego dnia jeździeckich zmagań program wypełniony jest od rana do późnych godzin wieczornych. Najbardziej popularne i widowiskowe konkursy odbywają się popołudniami i wieczorami, a kulminacja wydarzeń następuję w sobotę.

Najbardziej popularne punkty programu to:

 Czwartek

-Speed Masters- konkurs w skokach przez przeszkody, z przeszkodami na poziomie 140 cm. Jest to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix, początek godzina 17:45

- Pokazy- Blanka Satora, Sulki – początek godzina 19:25

- CAVALIADA DRIVING TOUR – Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnym, początek godzina 20:45

 Piątek

- konkurs DUŻA RUNDA- konkurs w skokach przez przeszkody na poziomie 145 cm, zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i rankingu CAVALIADA Tour, początek godzina 15:30

- FINAŁ TRAF Eventing Tour – Halowego Pucharu Polski w WKKW, konkurs z przeszkodami krosowymi, początek godzina 19:15

- Potęga Skoku – bicie rekordu w skoku przez mur, początek godzina 21:30

Sobota

- Pokazy- Sandra Sysojeva, Apolinarski, przeciąganie liny, Blanka Satora, początek godzina 16:40

- FINAŁ CAVALIADA DRIVING TOUR – finałowy konkurs w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, początek godzina 18:20

- sztafeta CAVALIADA Future – konkurs drużynowy, w którym dzieci na kucykach oraz dorosłe gwiazdy są podzieleni na ekipy i mają do pokonania trasę sztafety. Dorosły zawodnik pokonuje ją samochodem, początek 20:15

- Speed & Music – konkurs szybkości w skokach przez przeszkody o wysokości 135 cm, początek godzina 21:30

Niedziela

- FINAŁ IMMERGAS DRESSAGE TOUR – Intermediate Freestyle o nagrodę Immergas, początek o godz. 10.20

- FINAŁ CAVALIADA Future – dzieci na kucach, konkurs z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol, początek godzina 12.45

- FINAł CAVALIADA Tour - PKO Bank Polski Grand Prix – najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs zawodów, startują tylko ci zawodnicy, którzy zakwalifikują się pierwszego bądź drugiego dnia. Przeszkody sięgają 155 cm, początek godzina 15:30

CAVALIADA to wydarzenie sportowe, dlatego godziny poszczególnych konkursów zależą od przebiegu rywalizacji oraz liczby zgłoszeń zawodników. Pamiętaj aby zawsze sprawdzić jego aktualność bezpośrednio przed przyjazdem! Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkursów mogą się przesunąć. Wejście główne otwierane jest około 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego konkursu.

Bilety i transmisja

Bilety na CAVALIADA Kraków 2023 można kupić  za pośrednictwem bileterii ToBilet.pl Będą także dostępne w kasach. Organizator zastrzega możliwość czasowego wstrzymania sprzedaży, zmiany ilości dostępnych biletów oraz ich ceny w trakcie sprzedaży.
Bilet upoważnia do wejścia na teren całego wydarzenia.

Wszystkie konkursy z całej CAVALIADA Kraków 2023 są transmitowane online. Oprócz zawodów w transmisji można zobaczyć wywiady ze zwycięzcami konkursów, liderami rankingów, a także rozmowy w studiu. Dla osób, które zakupią karnet na cztery dni, będzie dostępna 7-dniowa usługa oglądania całego wydarzenia w usłudze VOD.  Więcej na live.cavaliada.pl

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz miejsca : Miasto Kraków.