Biegacze wracają na targi

13.10.2021 15:01:43

Podziel się

Medal tegorocznego półmaratonu upamiętnia stulecie targów poznańskich, na trasie biegu stanie kolorowa Strefa Kibica Grupy MTP, a meta tradycyjnie będzie zlokalizowana na targach. Nim jednak Poznaniem zawładną biegowe emocje, na targach odbędzie się wydarzenie dla miłośników aktywności fizycznej – Poznań Sport Expo.

Od 15 do 17 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich potrwają spotkania miłośników sportu, trenerów czy przedstawicieli szkół sportowych – wszystkich, którzy cenią wysiłek fizyczny i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Cieszymy się, że mimo tak dynamicznie zmieniającej się pandemicznej rzeczywistości, która zmusiła organizatorów do zmian terminów sportowych imprez, uda nam się wreszcie spotkać z biegaczami i miłośnikami aktywności fizycznej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich –  mówi Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Sport Expo. – Po tej wielomiesięcznej przerwie chcemy spotkać się w jak najszerszym gronie, dlatego postanowiliśmy, że tegoroczne POZNAŃ SPORT EXPO nadal będzie bezpłatne dla wszystkich zwiedzających – podkreśla.

 

Nie tylko dla biegaczy

Zanim biegacze wyruszą na trasę, uczestnicy POZNAŃ SPORT EXPO będą mogli poznać bogatą ofertę sprzętu i akcesoriów, odzieży i suplementów dla sportowców uprawiających – zawodowo lub amatorsko – wiele dyscyplin. To też wyjątkowa okazja do rozmów z trenerami, specjalistami, dietetykami, rehabilitantami i poznania oferty klubów sportowych.

 

Sportowi goście

O roli nawadniania w sporcie i w życiu codziennym opowie Wojciech Zep, dietetyk reprezentacji polski w piłce nożnej. Jego prelekcja stanowi część akcji „Uzupełnij minerały i witaminy”.

Na Poznań Sport Expo pojawi się Sofia Ennaoui, ambasadorka marki CityDiet, polska lekkoatletka, finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 roku z Rio de Janeiro w biegu na 1500 m i wicemistrzyni Europy z roku 2018 na tym dystansie. Biegaczkę będzie można spotkać m.in. w strefie expo oraz podczas biegu dla dzieci, organizowanego przez POSiR na terenie MTP.

 

Strefa zawodnika

Na zawodników startujących w półmaratonie czekać będzie przygotowana przez POZNAŃ SPORT EXPO i MOVO strefa regeneracji, a w niej okazja do przetestowania Compression Pump - urządzenia do masażu uciskowego, wykorzystywanego w procesie regeneracji sportowców. W strefie można będzie otrzymać wskazówki dotyczące technik rolowania, treningu prewencyjnego oraz doboru sprzętu.

 

W czasie tegorocznej edycji wydarzenia pojawią się też przedstawiciele Decathlon, którzy zaprezentują ofertę dla biegaczy i poprowadzą prelekcje dotyczące powrotu do formy w bieganiu po kontuzji i problemach zdrowotnych oraz prawidłowego doboru sprzętu do konkretnego rodzaju treningu.

 

Aktywnie pomagamy i edukujemy

POZNAŃ SPORT EXPO łączy aktywność fizyczną z niesieniem pomocy, edukacją i podnoszeniem świadomości społecznej związanej ze sportem.

W sobotę w godz. 14:00-18:00 odbędzie się charytatywny maraton zumby „Rubiton 2021 Poznań”. Dochód z akcji „Tańczymy, by pomóc!” zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z oddziałów onkologicznych. Nad jego przebiegiem czuwać będzie 17 profesjonalnych instruktorów tańca. W jego trakcie będzie można się też zarejestrować jako dawca szpiku.

Przez trzy dni do podzielenia się swoim szpikiem będą zachęcać również wolontariusze – studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA, którzy wszystkim chętnym zmierzą ciśnienie i glikemię oraz przeprowadzą analizę składu masy ciała. Wśród prowadzonych przez nich na POZNAŃ SPORT EXPO działań edukacyjnych znajdzie się również dyskusje poświęcone sportowi i aktywnościom fizycznym bez barier.

 

Kibicujemy razem

Na czwartym kilometrze trasy półmaratonu (ul. Węgorka/Grunwaldzka, naprzeciwko biurowca GlaxoSmithKlein) będzie specjalna Strefa Kibica Grupy MTP. W rytmie bębnów i w kolorach baniek mydlanych będzie można dopingować swoich bliskich i przyjaciół, udzielić im wsparcia czy napić się herbaty. Strefa otwarta zostanie o 9:30 i pozostanie czynna do około 13:15. Biegacze wystartują o godzinie 10:00.

Fotograf w Strefie Kibica będzie na bieżąco uwieczniał biegaczy – zdjęcia będą udostępniane na profilu Grupy MTP na Facebooku (www.facebook.com/GrupaMTP).

 

POZNAŃ SPORT EXPO

15–17 października 2021 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3, wejście Hole Wschodnim od ul. Głogowskiej

Godziny otwarcia:

piątek–sobota: 10:00-20:00

niedziela: godz. 8:00-14:00.

Bezpłatne wejściówki można odebrać na stronie >>ToBilet<<