Dokąd i czym pojechać na wakacje?

24.09.2021 17:59:19

Podziel się

Trwają targi TOUR SALON i CARAVANS SALON oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Dołącz do nas!

Do końca marca 2022 roku można wykorzystać Bon Turystyczny, dlatego wizyta na targach TOUR SALON będzie doskonałym wstępem do podróży po Polsce.

Dokąd?

Wrocław, Olsztyn czy Gdańsk to idealne miejsca na „city break”. Przedstawiciele tych miast na TOUR SALON będą zachęcać do odwiedzenia ich. Oprócz tego swoją ofertę zaprezentuje ponad 10 regionów, w tym m.in. województwo dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie. Będzie można poznać polskie marki turystyczne czy zasięgnąć informacji o szlakach turystycznych: lądowych, wodnych i rowerowych.

Coraz większą popularność zyskują podróże kulinarne – ich miłośnicy będą mogli poznać szlaki Dolnego Śląska, Mazur i samej Wielkopolski, a towarzyszyć temu będą konkursy i degustacje. Nie zabraknie też oferty przewoźników oraz organizatorów wypraw do takich miejsc, jak Amazonia, Nepal czy Islandia. Młodzi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu warsztatach i zabawach.

TOUR SALON to idealne miejsce, by zainaugurować spacery po poznańskich targach, które w tym roku obchodzą stulecie. Pierwszy spacer „Śladami architektury targowej” wyruszy w niedzielę o godz. 11:00, a poprowadzi go krytyk architektury Jakub Głaz. Poprzedzi go (o 10:30) dyskusja, w której udział wezmą: Joanna Bielawska-Pałczyńska – miejska konserwator zabytków, Paweł Cieliczko – historyk i literaturoznawca, autor książek o historii targów oraz Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Czym?

Bogata oferta kamperów, przyczep i sprzętu kempingowego czekać będzie na CARAVANS SALON. Udział w targach zapowiedziały niemal wszystkie czołowe marki i dystrybutorzy kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego – w 3 pawilonach będzie blisko 250 kamperów i przyczep, w tym kilkadziesiąt polskich premier modeli na rok 2022. Nie zabraknie też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych.

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/Vanlife pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli. W strefie Retro zobaczyć będzie można ponad 20 kultowych i klasycznych modeli kamperów i przyczep. Wystawcy w Strefie Hand Made/Vanlife pokażą, jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera oraz jak żyć w nim „na pełen etat”. Uzupełnieniem ekspozycji będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na którym zamelduje się 160 ekip.

Giganci (w) podróży

Sercem targów będzie targowa scena, w tym roku wspólna dla imprez. Goście, którzy na niej wystąpią, to niewątpliwie „Giganci (w) podróży” – chętni do podejmowania podróżniczych wyzwań i zdeterminowani, by spełniać swoje marzenia o dalekich i bliskich wyprawach. Na scenie pojawią się m.in. Łukasz Supergan – mistrz długodystansowych wypraw, który tej zimy zrealizował zimowe przejście gór Polski; Bartek Szaro, który zrelacjonuje pierwszy etap projektu "50 rzek”; Marcin Jakub Korzonek, który  powie o projekcie Kross The Record 2020 - samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile. Na scenie wystąpią także liderki z Klubu Podróżników Soliści – Monika Ścibor zabierze targowych gości na afrykański kontynent, a Hanna Zieleźnik-Rybak opowie o swojej wielkiej miłości – archipelagu Azory.

Na scenie targowej pojawią się także miłośnicy caravaningu. Wystąpią m.in. Kasia i Łukasz – twórcy projektu PodróżoVanie oraz Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden, którzy postawili wszystko na jedną kartę, porzucając dotychczasowe stacjonarne życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności. O swojej pasji podróżowania kamperem opowiedzą też Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip.

Więcej informacji o wystąpieniach na scenie targów: https://bit.ly/3jqYYgu

Śladami Marzeń

Targowa scena to nie jedyne miejsce które wciągnie zwiedzających w wir podróżniczej pasji.
W Iglicy odbędzie się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W konkursie o „Złoty Ślad” zmierzy się aż 16 finalistów, którzy zabiorą widzów na piękną wyprawę dookoła świata. W planie podróży są tak odległe miejsca, jak Laos, Birma, Wenezuela, Namibia, Stany Zjednoczone, Kanada i Archipelag Raja Ampa, ale będzie można wysłuchać też prezentacji odkrywających piękno naszego kraju i posłuchać np. Doroty Chojnowskiej odkrywającej skarby Polski czy Katarzyny Augustyn, która podzieli się wrażeniami z Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Szczegółowy program wystąpień: https://bit.ly/3gMluhU

 

TOUR SALON,  CARAVANS SALON POLAND, Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

24-26 września 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego)

Godziny otwarcia:

piątek (24.09) -  10:00-18:00,

sobota (25.09) - 10:00-17:00

niedziela (26.09) - 10:00-16:00

 

Festiwal Śladami Marzeń

Miejsce: Pawilon 11 (Iglica)

piątek (24.09) - 12:00-18:15

sobota (25.09) - 10:30-19:10

niedziela (26.09) - 11:00-17:30

 

Bilety są dostępne na platformie ToBilet.pl.

Więcej informacji: www.tour-salon.pl i www.caravanssalon.pl.