Targi Druku i Skanu 3D

3D SOLUTIONS 2019

04-07.06.2019, Poznań

3D Solutions – Targi Skanu i Druku 3D

Technologie przyrostowe to kolejna rewolucja w świecie przemysłu. Szybkość, oszczędność, możliwość wydruku skomplikowanych geometrii to zalety, dzięki którym, w wielu obszarach tradycyjne metody wytwórcze zostają wyparte przez druk 3D. Technologia ciągle się zmienia, a najlepszym miejscem dla poszukujących nowych rozwiązań są targi 3D SOLUTIONS organizowane wraz z największymi targami przemysłowymi w Europie Środkowo-Wschodniej – ITM POLSKA.

To najlepsza okazja do podjęcia współpracy biznesowej, wymiany idei i doświadczeń. Obecność zwiedzających m.in. z takich branż jak automotive&aerospace, odlewnictwo, logistyka (w której technologie przyrostowe mają być częścią łańcucha dostaw), powoduje, że obecność na targach 3D SOLUTIONS każdego producenta, dystrybutora czy też usługodawcy nowoczesnych technologii wytwórczych jest ważną decyzją biznesową.

- Druk 3D czyli technologie przyrostowe to przyszłość dla wielu gałęzi przemysłu, logistyki i e-handlu czy też medycyny. Świadczy o tym nie tylko coroczny wzrost sprzedaży maszyn oferujących coraz to nowe technologie druku zdolne do pracy w seryjnej produkcji, ale także innowacyjne podejście, które pozwala przedsiębiorstwom unikać błędów już w fazie prototypowania, oraz zoptymalizować swoje procesy produkcyjne pod kątem oszczędności materiałów - mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów 3D Solutions.

3D SOLUTIONS, dedykowane profesjonalistom, zapewni wszystkim uczestnikom dostęp do innowacyjnych rozwiązań, najnowocześniejszych urządzeń i wiedzy z prezentowanego zakresu. Do dyspozycji zwiedzających będą: prezentacje drukarek 3D, wydruki, skanery 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z technologią 3D na żywo.

Zakres tematyczny:

1. Drukarki 3D:
- Termoplasty w żyłce: FDM/FFF
- Żywice światło utwardzalne: SLA, DLP, Polyjet
- Technologie proszkowe: CJP, Binder jetting, SLS, SLM/DMLS, EBM, MJF
2. Skanery 3D
3. Usługi druku i skanu 3D
4. Wirtualizacja procesów technologicznych

;