Najlepsi architekci krajobrazu w Poznaniu

Arena Krajobrazu

13-14.02.2020, Poznań

ARENA KRAJOBRAZU to nowe wydarzenie w branży ogrodniczej o formule skierowanej przede wszystkim do profesjonalistów, którzy są ciekawi tego jak na świecie podchodzi się do projektowania ogrodów i terenów zieleni. Celem jest zaprezentowanie najnowszych trendów w branży projektowej, a także wymiana poglądów w gronie zawodowców. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję, by posłuchać prezentacji i doświadczeń architektów uznanych na najlepszych pokazach ogrodniczych w Europie.

Zaproszeni goście:

  • Chris Beardshaw, wybitny brytyjski projektant, laureat wyróżnień i medali Royal Horticultural Society m.in. "Best Show Garden", „Wybór publiczności”. Wypracował swój charakterystyczny styl projektowania elegancki i z troską o szczegóły, jest znany na całym świecie ze swojej finezji w dziedzinie roślin i łączy wiedzę szkółkarską i architektoniczną tworząc harmonijne połączenie formy architektonicznej z krajobrazem.
  • Jo Thompson jest wybitną projektantką, brytyjską laureatką „Best of Show”, uznaną przez prasę profesjonalną za jedną z najbardziej utalentowanych projektantek  i najlepszą projektantkę ogrodów wiejskich. W jej dorobku są projekty od luksusowych tarasów na dachu, po rodzinne ogrody duże i małe, światowej klasy ogrody wystawowe, wiejskie posiadłości, zabytkowe krajobrazy oraz parki publiczne.
  • Taina Suonio to utytułowana projektantka z Finlandii. Jest laureatką srebrnego medalu wystawy Chelsea Flower Show 2019 za ogród „Roots in Finland – Kyrö Garden”. Zajmuje się przede wszystkim ogrodami na dachu i zieloną przestrzenią w mieście, realizując również swój autorski projekt „Roslings Manor Gardens”.  Specjalizuje się w projektowaniu zieleni w miastach, jest twórczynią "Najbardziej zielonego z zielonych” bloku mieszkalnego w Helsinkach, w którego skład wchodzą zielone dachy, ogród kuchennej bioróżnorodności oraz ogród leśny i ogród na barce.
  • Hexian Jin, jest prezesem wydawnictwa i zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Chinese Landscape Architecture”  oraz profesorem w Zhejiang Agriculture & Forestry University, School of Landscape and Architecture. Specjalizacją Hexian Jin są ogrody przyświątynne i lecznicze, ale w swojej pracy nie zapomina o historii i teorii architektury krajobrazu oraz skupia się na współczesnych aspektach środowiska naturalnego. Podczas jej prelekcji będzie można poznać  azjatyckie trendy w projektowaniu zieleni.

W programie:

  • prelekcje zagranicznych gości dotyczące ich wizji i filozofii projektowania
  • przeglądy portfolio polskich architektów krajobrazu prowadzone przez gości specjalnych
  • pokazy cięcia drzew i krzewów
  • pokazy cięcia i pielęgnacji róż  
  • warsztaty poświęcone pielęgnacji drzew i krzewów owocowych.
;