Spotkania ludzi z pasją

HOBBY 2019

16-17.11.2019, Poznań

HOBBY opanuje Poznań

Już 16 i 17 listopada 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Targi HOBBY. Jest to już 15 edycja spotkań pasjonatów, które od 2004 roku przyciągają do Poznania hobbystów i entuzjastów wielu dziedzin - bez względu na wiek.

Misją Targów jest prezentacja różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego w trybie offline – bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy ekran komputera.

Tegoroczne targi obfitują w atrakcje, które znajdą się w strefach tematycznych. W każdej z nich odbędą się pokazy, warsztaty, wystawy, zawody i turnieje – wszystko dla zwiedzających!

Zobacz, co znajdziesz na HOBBY 2019:

Strefę Gier, gdzie odbędzie się m.in. Festiwal Gier Planszowych GRAnat czy Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich.

Strefę Kultury i Sztuki z przestrzenią od m.in. Estrady Poznańskiej, gdzie znajdzie się wystawa plakatów, będących integralną części poznańskiej przestrzeni miejskiej. Dodatkowo warsztaty „Zostań Vlogerem” od Uniwersytetu Adama Mickiewicza – na miejscu znajdzie się prawdziwy green screen wykorzystywany w hollywoodzkich produkcjach.

Strefę Wyścigową, gdzie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Tor zostanie otwarty dla publiczności – przyjdź i spróbuj swoich sił, kierując autem dla zawodowców. 

Strefę Escape Room z pokojami pełnych zagadek przygotowanymi przez m.in. The Bunkier.

Strefę Modelarstwa z wystawą od Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, która od lat przyciąga fanów tego HOBBY z całej Polski oraz wystawą Modeli Pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43, 1:18 od Moto Show Miniatura. Każdy zwiedzający zobaczy z bliska miniaturowe samochody osobowe, motocykle, autobusy, ciężarówki, samoloty oraz sprzęt wojskowy.

Strefę Szycia z DIY (Do It Yourself) z różnymi warsztatami. Na miejscu znajdzie się wiele stanowisk z maszynami do szycia zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. W tej części znajdzie się również strefa warsztatów artystycznych dla dzieci jak i dorosłych od Pracovnia Art.

Strefę Sportową z Lech Poznań Football Academy, Poznańskim Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns (prezentującą grę Quidditch znaną z sagi Harry Potter) czy Aikido Kids Poznań.

Strefę LEGO z wystawą na powierzchni ponad 1000 mkw. od stowarzyszenia Zbudujmy To! czy pokazem premierowej makiety z serii Poznań w miniaturze klocków LEGO.

To tylko cześć atrakcji, jakie znajdą się na Targach HOBBY. Wydarzenie zgromadzi najróżniejszych pasjonatów, którzy zaprezentują swoje dzieła lub umożliwią poznanie nowego HOBBY.

Pełny program znajduje się na stronie: www.hobby.mtp.pl

;