Nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa

Polski Kongres Rolniczy

14-15.01.2021, On-Line

Polski Kongres Rolniczy On-Line

Grupa MTP, organizator jednych z największych w Polsce targów rolniczych Polagra Premiery, zaprasza do udziału w Polskim Kongresie Rolniczym. Podczas dwudniowej transmisji spojrzymy eksperckim okiem w przyszłość rolnictwa i poznamy rozwiązania wspierające zarządzanie gospodarstwem rolnym.

W ramach Kongresu przeprowadzonych zostanie ponad 10 prelekcji w blokach:

  • Rolnictwo 4.0
  • Gospodarowanie w warunkach niedoboru wody
  • Polscy producenci w służbie polskiego rolnika - debata
  • Zielony Ład – zmiany w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie
  • Internet w służbie rolnikowi / Ekonomika płodów rolnych

O programie Kongresu:

Pierwszego dnia będzie można między innymi poznać rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a także te, które sprzyjają sprawnemu wdrożeniu elementów cyfryzacji w gospodarstwach rolnych. Przedstawią je prelegenci występujący w bloku „Rolnictwo 4.0”. W sesji popołudniowej pt. „Gospodarowanie w warunkach niedoboru wody” będzie można natomiast wysłuchać wartościowych informacji na temat sposobów gospodarowania wodą zwiększających jej dostępność do celów rolniczych czy technik i technologii chroniących wodę w  glebie. Nie zabraknie też prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu nawadniania.

Drugi dzień kongresu rozpocznie się debatą kluczowych polskich producentów sprzętu rolniczego. Zaproszeni do debaty goście opowiedzą m.in. o interakcjach rynkowych z rolnikami, ośrodkami badawczymi, uczelniami technicznymi, które stanowią podstawę realizacji nowatorskich rozwiązań dedykowanych rolnictwu. Przedstawią także swoją wizję przyszłości polskiego rolnictwa.

Tego samego dnia uczestnicy kongresu będą mogli wziąć również udział w prelekcjach nt. Zielonego Ładu i wynikających z niego zmian w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie. Kongres zakończy się sesją popołudniową, w której podsumowane zostaną rynkowe uwarunkowania produkcji rolniczej w Polsce oraz możliwości sprzedażowe, jakie niosą za sobą social media wykorzystywane w rolnictwie.

Udział w Polskim Kongresie Rolniczym jest bezpłatny!

Wymagana wcześniejsza rejestracja uczestników:
https://polskikongresrolniczy.pl/pl/dla-uczestnikow/wazne-informacje/dostep-do-transmisji/

Więcej informacji o Kongresie na: www.polskikongresrolniczy.pl

;