Poznańskie Targi Książki

Poznańskie Targi Książki 2019

01-03.03.2019, Poznań

W 2019 roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę i zintegrować wydarzenie Poznańskich Targów Książki, dobrze znanych Wam jako Pegazik.
Targi otwierają się na możliwe jak najszersze grono czytelników książki dla najmłodszych miłośników, książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.

Targom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program, bogaty w:
- spotkania autorskie
- warsztaty
- wystawy
- prezentacje nowości wydawniczych
- konkursy
- panele i spotkania w gronie specjalistów
- atrakcyjne promocje
- strefę dla dzieci
- strefę chillout
- strefę komiksu
oraz wiele, wiele innych pozycji.


Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz Ilustracji, czy Salon Ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową.

Wydarzenie towarzyszące: Targi Edukacyjne w Poznaniu

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY!


Wisława Szymborska powiedziała niegdyś, że czytanie książek jest najwspanialszą zabawą, jaką wymyśliła sobie ludzkość. Wieloletnie doświadczenia MTP w organizacji Poznańskich Spotkań Targowych - książka dla dzieci i młodzieży, a także, od dwóch lat, Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, potwierdziły w pełni trafność tych słów. Jednocześnie, kolejne edycje tej dobrze znanej imprezy, co roku pokazywały, że książka towarzyszy czytelnikom i jest przez nich pożądana na każdym etapie życia. Łączy pokolenia i przyciąga przedstawicieli różnych grup wiekowych.

;