Poznań Congress Center

Poznań Congress Center to nowoczesne centrum kongresowe, wystawiennicze i widowiskowo-sportowe, w ofercie którego znajdują się wszystkie obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kompleksowość

Kompleksowa organizacja i obsługa wydarzeń

Doświadczenie

250 wydarzeń organizowanych rocznie

Wszechstronność

Niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni do wszelkiego rodzaju eventów

Organizacja eventów

PCC to wyspecjalizowana w organizacji kongresów, konferencji i eventów komórka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zespół Poznań Congress Center zajmuje się kompleksową organizacją wydarzeń, w ramach których zapewnia realizację usług takich jak: catering, transport, zakwaterowanie, oprawę artystyczną eventu, produkcję i dystrybucję materiałów promocyjnych oraz personel pomocniczy.

Najem sal i pawilonów

W ofercie Poznań Congress Center znajdują się wszystkie obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy 150 000 m2 powierzchni wystawienniczej, 16 zróżnicowanych pod względem wielkości i charakteru pawilonów wystawienniczych oraz ponad 70 sal konferencyjnych o niemal nieograniczonych możliwościach aranżacji.

Sala Ziemi

Sala plenarna Międzynarodowych Targów Poznańskich, zaliczona przez ekspertów do wąskiego grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Mieszcząca blisko 2 000 osób sala znajduje się w trzykondygnacyjnym obiekcie Poznań Congress Center (pawilon 15). Wyróżniająca się nowoczesnym zapleczem multimedialnym przestrzeń jest w pełni dostosowana do organizacji kongresów, koncertów, bankietów i wydarzeń specjalnych na najwyższym, światowym poziomie.

Organizacja kongresów

Poznań Congress Center ma długoletnie doświadczenie w kompleksowej organizacji i obsłudze  kongresów i konferencji od kilku do kilkunastu tysięcy osób. Zostało odznaczone prestiżowym tytułem PCO (Professional Conference Organiser), a w portfolio PCC znajdują się m.in. Zgromadzenie Narodowe (2016r.), Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress, AWDC) (2017), w którym uczestniczyło 16 000 gości oraz 28 Europejska Konferencja Systemów Operacyjnych EURO (28th European Conference on Operational Research) dla 2000 specjalistów z tej dziedziny nauki.

ARENA Poznań

Hala Widowskowo-Sportowa ARENA znajduje się w centrum Poznania w otoczeniu rozległego parku, stanowi charakterystyczny punkt na mapie Poznania. To miejsce spotkań poznaniaków i gości na koncertach, wydarzeniach sportowych, imprezach dla dzieci, festynach, targach oraz spotkaniach integracyjnych. W hali można zorganizować wydarzenia do 3 600 osób. Halę można zaaranżować na różne sposoby, dostosowując układ do charakteru i potrzeb wydarzenia. Do dyspozycji jest również obszerne foyer, w którym odbywać mogą się targi, wystawy i inne wydarzenia. Przy Arenie znajduje się parking mieszczący do 250 samochodów.