Branża cleaningowa spotyka się w Poznaniu

Podziel się

Rosnące ceny mediów, wysoka inflacja, zmiany prawne, braki kadrowe oraz coraz większa świadomość w kwestii eko-trendów i zrównoważonego rozwoju to główne wyzwania, z jakimi mierzą się dziś przedsiębiorcy z sektora profesjonalnego utrzymania czystości. Przemysł cleaningowy obronną ręką wyszedł z pandemii, przedstawiciele branży mogą pochwalić się dobrymi wynikami za rok 2021 – Covid przyczynił się do wzrostu zainteresowania nie tylko profesjonalną chemią, ale też firmami działającymi na rynku sprzątania przemysłowego. I choć obecnie otoczenie przekształca się w mniej korzystne, to należy stawić czoła problemom i przygotować się do zmian. O tym właśnie w Poznaniu dyskutować będą profesjonaliści podczas konferencji Cleaning Forum i towarzyszącej jej pierwszej edycji targów Cleaning Expo 2022.

Czerpanie wiedzy od ekspertów z branży utrzymania czystości może doprowadzić do zdecydowanej poprawy standardów sprzątania w wielu obiektach (mieszkalnych, biurowych, sportowych, halach produkcyjnych czy magazynowych, placówkach medycznych). Dlatego zachęcamy do udziału w panelach i prezentacjach CLEANING FORUM oraz CASE STUDIES - Digitalizacja i cyfryzacja usług sprzątania, podczas których goście i doświadczeni specjaliści rozmawiać będą o najbliższych wyzwaniach i szansach dla firm z sektora utrzymania czystości. Swoje najnowsze rozwiązania i produkty dla branży prezentować będą z kolei wystawcy targów CLEANING EXPO 2022. Na uczestników czeka wiedza, która z pewnością przyczyni się do ulepszenia funkcjonowania i wzmocnienia wizerunku firmy, a co dla wielu kluczowe: zdobyte informacje pozwolą jednocześnie dokonać znacznych oszczędności w prowadzeniu biznesu.


– Najbliższa edycja CLEANING FORUM wraz z targami CLEANING EXPO, będą jedynym na taką skalę, tegorocznym spotkaniem przedstawicieli branży utrzymania czystości w Polsce. Wraz z partnerami, producentami i dystrybutorami rozwiązań dla tego segmentu rynku organizujemy je przekonani o potrzebie spotkań na żywo, o wartości bezpośredniej wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń. Jak często powtarzają nasi Wystawcy: „nie ma biznesu bez relacji” i trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Wyzwania, jakie stoją przed branżą w najbliższym okresie, utwierdzają nas w przeświadczeniu, że jej integracja i stały kontakt stworzą szansę na jeszcze bardziej efektywne zarządzanie i dalszy rozwój przedsiębiorstw, pomimo niestabilnych czasów. Słowem: spotykajmy się i rozmawiajmy o wspólnej przyszłości! Już czwartego października w Poznaniu będzie do tego znakomita okazja. – mówi Witold Lipiński, Project Manager targów Cleaning Expo.

 Nowoczesna formuła wydarzenia, organizowanego w dniach 4-5.10.2022 jest dedykowana przedstawicielom sektora utrzymania czystości i obejmuje spotkania branżowe połączone z klasycznymi targami, wzbogacone o panele dyskusyjne i debaty z aktywnym udziałem zwiedzających. Szeroki przekrój ekspozycji i wysoki poziom merytoryczny to znaki charakterystyczne tego wydarzenia. Targi Cleaning Expo to miejsce, w którym przede wszystkim spotyka się świat biznesu, wystawcy zaprezentują: maszyny i urządzenia czyszczące, sprzęt, narzędzia manualne i akcesoria do utrzymania czystości, środki chemiczne do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji - swoje nowości i premiery pokażą zarówno liderzy, jak i mniejsze firmy. Uzupełnienie stanowić będzie oferta firm świadczących usługi profesjonalnego sprzątania.

Nie zabraknie też rozmów na najważniejsze tematy branżowe. Już 4 października firma Cleaning Consulting startuje z CLEANING FORUM – to dwudniowa konferencja (4-5.10.2022), której zakres tematyczny jest przygotowywany na bazie wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez najważniejsze organizacje, stowarzyszenia i instytucje branży profesjonalnego utrzymania czystości, m.in. Urząd Zamówień Publicznych, Federacja Przedsiębiorców Polskich, PFRON, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów, Polska Rada Centrów Handlowych, TÜV Rheinland, Europejskie Stowarzyszenie Czyste Leczenie. Wystąpienia i debaty będą dotyczyły: waloryzacji w Zamówieniach Publicznych, zwiększenia liczby osób z niepełnosprawnością na rynku pracy, zrównoważonego rozwoju w profesjonalnych usługach utrzymania czystości, certyfikacji branżowej firm sprzątających, plusów i minusów digitalizacji branży i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Podsumowaniem dyskusji będzie próba odpowiedzi na pytanie - w którym kierunku zmierza branża utrzymania czystości?


Z kolei Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających przygotowuje wystąpienie CASE STUDIES - digitalizacja i cyfryzacja usług sprzątania, którego wiodącym tematem będą nowoczesne technologie w sektorze profesjonalnego utrzymania czystości. Jednodniowe spotkanie (5.10.2022, start godz. 10.00) w formie Case Studies, dedykowane specjalistom z branży przedstawi:

• oparte o sztuczną inteligencję rozwiązania pomagające w zwiększeniu efektywności pracy personelu liniowego (jak pracować mądrzej, a nie ciężej);
• e-learning;
• zarządzanie flotą urządzeń czyszczących w oparciu o przesyłane dane;
• autonomiczne urządzenia czyszczące (roboty);
• automatyzacja zamówień, zakupów i zarządzania relacjami z klientem.

Wydarzenie będzie składało się z prezentacji rozwiązań oraz panelu dyskusyjnego, w którym uczestnicy będą mogli porozmawiać o przewidywanych stopniach rozwoju technologii cyfrowych w branży czystościowej, szansach i ograniczeniach - szczerze i bazując na praktyce polskiego rynku.
- Targi Cleaning Expo to idealna przestrzeń do przeglądu produktów, systemów oraz procesów, które służyć mają zapewnieniu najwyższej jakości, jakie musi spełniać usługa profesjonalnego sprzątania w wyspecjalizowanych branżowo budynkach czy przestrzeniach użyteczności publicznej. Bliskość konferencji spotęguje efekt synergii i przyczyni się do podnoszenia wiedzy, wymiany doświadczeń i networkingu, a w konsekwencji do efektywniejszego prowadzenia biznesu. – podkreśla Witold Lipiński.
Zapraszamy do udziału!

Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO
4-5 października 2022, godz. 10:00-17:00
Poznań Congress Center poziom 1
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczegółowy program wydarzeń TUTAJ>>
Więcej na www.cleaningexpo.pl