Do Światowego Forum Miejskiego WUF11 zostało 30 dni!

Podziel się

Już za miesiąc w Katowicach spotkają się przedstawiciele rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych i instytucji finansowych. Na miejscu trwa budowa konstrukcji tymczasowych, w których zlokalizowane zostaną sale konferencyjne, seminaryjne i pomieszczenia biurowe. Razem z katowickim Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym stworzą spójną przestrzeń WUF11. Operatorem wydarzenia jest Grupa MTP.

fot. MFiPR/M.Kuświk

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat. Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. Grupa MTP odpowiedzialna jest za kompleksową organizacją i obsługę wydarzenia oraz budowę Pawilonu Polski.

- To pierwszy raz kiedy Światowe Forum Miejskie odbywa się w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy bardzo dumni, że po sukcesie Pawilonu Polski na Expo w Dubaju, po raz kolejny zostało nam powierzone tak prestiżowe przedsięwzięcie, które przyczyni się do promocji Polski na arenie międzynarodowej – podkreśla Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

fot. MFiPR/M.Kuświk

W Strefie Kultury w Katowicach w najbliższych tygodniach powstanie prawdziwe miasteczko WUF11. Jedną z największych atrakcji będzie przestrzeń URBAN Expo, w której swoje pawilony prezentują Państwa, miasta, organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz firmy. To właśnie tam, w wyróżnionym miejscu, zlokalizowany zostanie Pawilon Polski.  

W dniach od 26 do 30 czerwca  Światowe Forum Miejskie opanuje całe Katowice. Pod hasłem „WUF na mieście” powstanie 11 ogólnodostępnych stref, w odległości maksymalnie kilku minut piechotą od centrum konferencyjnego. Będą to:

 • Strefa Relaksu
 • Strefa Nauki
 • Strefa Innowacji
 • Stefa Centrum
 • Miasteczko Młodych
 • KATO Urban Corner
 • Strefa Miasta Muzyki
 • Strefa Kultury i Sztuki
 • Miasto360
 • Metrolab
 • Urban Cinema by Santander

Więcej informacji na strefach znajduje się na stronie: https://wuf11.katowice.eu/pl/11-scen.htm

 

***

Grupa MTP była już trzykrotnie zaangażowana w organizację Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej. W grudniu 2008 r. Międzynarodowe targi Poznańskie były gospodarzami COP14. W 2013 r. Ministerstwo Środowiska powierzyło Grupie MTP realizację najważniejszej części przygotowań do kolejnego COP19, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W 2018 roku spółka była odpowiedzialna za organizacją logistyczną konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro było też generalnym wykonawcą Pawilonu Polskiego na Expo Dubai 2020. Spółka ma w swoim portfolio ponad 100 wydarzeń targowych i jest organizatorem kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych.