Inwestycje, które odmienią Międzynarodowe Targi Poznańskie

Podziel się

Trwa budowa wielopoziomowego podziemnego parkingu, który przełoży się na jeszcze większy komfort wystawców i odwiedzjących - już jesienią!

Projekt Śniadek+Śniadek Architekci

- Mimo iż to był bardzo trudny rok dla całej branży targowej, mimo iż nie odbyły się dziesiątki wydarzeń, nie zwalniamy tempa. Inwestujemy, udoskonalamy naszą infrastrukturę i teren, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych gości i mieszkańców – przekonuje Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Podziemny parking będzie miał trzy poziomy. Pomieści 652 samochody, zagwarantuje także przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Posiadać będzie również własny zbiornik retencyjny, z którego rozprowadzana będzie woda do nawadniania okalających terenów zielonych. Wjazd na parking będzie się mieścił od strony ul. Głogowskiej, na wysokości dworca PKP, w miejscu po byłej restauracji Adria.

Projekt Śniadek+Śniadek Architekci

- Parking będzie służył przede wszystkim uczestnikom organizowanych na naszym terenie wydarzeń – targów, kongresów, konferencji czy koncertów – zdradza Elżbieta Roeske. – Będzie on jednak na tyle pojemny, że korzystać z niego będą mogli także okoliczni mieszkańcy czy osoby przyjeżdżające do Poznania.

Nad podziemnym parkingiem pojawi się nowa przestrzeń, która zostanie oddana mieszkańcom i turystom. Między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. estetyczny, otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Pomieści on ponad 10 tysięcy osób i doskonale sprawdzi się jako miejsce plenerowych wydarzeń kulturalnych, koncertów i eventów. W jego obrębie otwarte zostaną liczne restauracje i kawiarnie.

Projekt Śniadek+Śniadek Architekci

- To miejsce będzie tętnić życiem i stanie się miejscem, do którego przychodzi się dobrze zjeść, wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym czy po prostu odpocząć – dodaje. – Będzie miejscem dostępnym dla wszystkich, ponieważ jego otwarcie będzie się wiązało z otwarciem części terenów targowych dla mieszkańców i przejścia między ulicami Głogowską a Śniadeckich.

Projekt Śniadek+Śniadek Architekci

Prace związane z przebudową placu i stworzeniem strefy kultury będą kosztowały blisko 39 mln zł i będą toczyć się równolegle z budową parkingu. Cała inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku. Projekt autorstwa pracowni Śniadek+Śniadek Architekci.

Budynek otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która za pomocą tysięcy małych płytek reaguje na wiatr. Podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.

20 miejsce w światowym rankingu miast przystosowanych do organizacji dużych wydarzeń świadczy o prestiżu i postrzeganiu Poznań Congress Center w środowisku międzynarodowym. Międzynarodowy ranking został przygotowany przez grupę Northstar Meetings, biorąc pod uwagę powierzchnię wystawienniczą, cenę i dostęp do bazy hotelowej, połączenia lotnicze, czas dojazdu z lotniska oraz poziom bezpieczeństwa.