Klucz do Polskiej Spiżarni dla Prezesa Zarządu Grupy MTP

Podziel się

Podczas ogólnopolskiego finału konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego nagrodziła Tomasza Kobierskiego, prezesa zarządu Grupy MTP, wyróżnieniem „Klucz do Polskiej Spiżarni”, za wkład włożony w promocję regionalnych produktów.

Od wielu w Poznaniu na targach Smaki Regionów odbywa się finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Nagrody „Perły Kulinarne” – za najlepsze dania otrzymują w nim Koła Gospodyń i Wiejskich, a za najlepsze produkty regionalne i tradycyjne - producenci regionalnej żywności z poszczególnych województw.  Wydarzeniu towarzyszy też wręczenie „Kluczy do Polskiej Spiżarni” – dla osób lub organizacji i instytucji szczególnie zasłużonych dla ochrony dziedzictwa kulinarnego i rozwoju rynku produktów regionalnych i tradycyjnych.

– Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w podsumowaniu konkursu, nagradzającego producentów polskich regionalnych produktów. Dziękuję uczestnikom oraz organizatorom za promowanie dziedzictwa kulinarnego i kulturowego polskiej wsi. To przejaw patriotyzmu. Dzięki wam naszą żywność doceniają konsumenci na całym świecie – powiedział wiceminister Ryszard Bartosik, który uczestniczył w uroczystym finale.

- Dziękuję Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego za nagrodę „Klucz do Polskiej Spiżarni”, które otrzymałem podczas ogólnopolskiego finału konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Promocja regionalnych produktów, tradycji i kultury są mi bardzo bliskie, dlatego to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie – mówił w podziękowaniu Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.