Meblowy świat przyjechał na zakupy do Poznania

Podziel się

Zainteresowanie zagranicznych kupców meblowych Targami MEBLE POLSKA 2022, które potrwają do 19 maja, jest ogromne. Do udziału w największych kontraktacjach meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej zarejestrowali się handlowcy z 69 krajów.

Według Raportu Polskie Meble Outlook 2022 Polska pozostaje drugim – po Chinach – największym eksporterem mebli na świecie. Choć rośnie nam szybko konkurencja z Dalekiego Wschodu to jednak polski przemysł meblarski w minionym roku zanotował rekordową sprzedaż sięgającą niemal 60 miliardów złotych.

Największa ekspozycja polskich mebli

Targi MEBLE POLSKA to największa na świecie ekspozycja oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Co roku – poza przerwą w 2021 roku wywołana pandemią - regularnie odwiedzają je tysiące przedstawicieli zagranicznych grup zakupowych i sieci salonów meblowych, by obejrzeć najnowsze kolekcje i zakontraktować  towar na kolejny sezon zakupowy.

Tegoroczna ekspozycja zlokalizowana w pawilonach 3, 4, 5 i 6 zapowiada się bardzo ciekawie. Swoją ofertę zaprezentuje wielu czołowych polskich producentów mebli. Obok przystępnych cenowo mebli z płyty meblowej, na targach pojawią się również produkty z litego drewna oraz inne meble z wyższej półki cenowej. Licznie reprezentowani będą również producenci mebli tapicerowanych i materacy, w produkcji których Polska jest światowym liderem.

Wnętrzarskie trendy

Jak co roku Targom MEBLE POLSKA w pawilonie 5A towarzyszą biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR. Na zwiedzających czeka także Strefa Trendów Bloggers Zone. To inicjatywa wyjątkowego duetu: Uli Michalak, inicjatorki i pomysłodawczyni projektu, stylistki wnętrz i artystki, twórczyni wyjątkowej ceramiki oraz Katarzyny Szostakowskiej, projektantki wnętrz, autorki bloga polishdesign. Przy współpracy z wystawcami - wykorzystując własną kreatywność i znajomość trendów - zaaranżowały one specjalną przestrzeń pełną wnętrzarskich inspiracji.

Partnerem Bloggers Zone jest między innymi Samsung Electronics, którego projektanci od lat przekonują, że elektronika domowa może mieć nie tylko walory użytkowe, ale także designerskie. Idealnym przykładem są telewizory lifestylowe tej marki, jak The Frame. Można z nich korzystać jak z innowacyjnego telewizora QLED 4K. Ale ekran może też posłużyć do wyświetlania ulubionych obrazów. Wyrafinowany design sprawia, że produkt prezentują się niczym doskonale dopracowane dzieło sztuki, a możliwość personalizacji koloru, stylu i dodatków (np. ramy) czyni go perfekcyjnym dopełnieniem wnętrza domu. Nic zatem dziwnego, że Sąd Konkursowy wyróżnił tę innowację Złotym Medalem Grupy MTP. Na środę 18 maja podczas HOME DECOR Samsung zapowiedział premierową prezentację kolejnych dwóch innowacyjnych produktów! Ekspozycję Bloggers Zone wzbogaca cykl prelekcji na temat najnowszych trendów w designie i wyposażeniu wnętrz.

Szkolenia dla meblarzy

Targom MEBLE POLSKA towarzyszą seminaria współorganizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Prelekcje są podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich, pod hasłem przewodnim „Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów”, zaplanowany jest na wtorek, 17 maja. W programie pojawią się praktyczne wykłady dla sklepów meblowych: „Jak mówić, by więcej sprzedać? Siła słowa w salonie meblowym”, „W jaki sposób sprawisz, by więcej klientów odwiedziło właśnie Twój sklep?”, „Kierownik sklepu – skutecznym menedżerem i liderem zespołu”, „Jak sprzedasz klientowi tam, gdzie on jest?".

Z kolei środa, 18 maja, poświęcona będzie tematom rynkowym i finansowym. W tym dniu Paweł Antonik z Banku Pekao S.A. zaprezentuje temat „Perspektywy makroekonomiczne dla polskiej branży meblarskiej – Polska, Europa, Świat”. Tomasz Bilski, również z Banku Pekao S.A,  przybliży produkty skarbowe, które mogą być interesujące dla polskiej branży meblarskiej. Izba zaplanowała również seminarium pt. „Wsparcie akredytowanych podmiotów w ocenie zgodności mebli i materiałów do ich produkcji”. Z kolei Instytut Nadzoru Technicznego przygotował prelekcję: Akredytowane badania i certyfikacja wyrobów meblarskich potwierdzeniem bezpieczeństwa produktu. Natomiast Paszport do Eksportu w ramach programu PARP Internacjonalizacja MŚP Polska Wschodnia omówi potencjał rynku japońskiego i Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla branży meblarskiej.

Wstęp tylko dla profesjonalistów

Targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR to wydarzenia przeznaczone dla profesjonalistów. Organizatorzy zachęcają do rejestracji online. Wcześniejsza rejestracja przez Internet pozwala nie tylko uniknąć kolejek przy wejściu na targi, ale także zaoszczędzić pieniądze. Przedstawiciele branży meblarskiej zarejestrowani online do 15 maja włącznie otrzymają bezpłatny bilet wstępu na targi. Po tym terminie koszt biletu dla profesjonalistów, zarówno kupowanych online, jak i w kasie przy wejściu na targi wynosić będzie 50 złotych. Bilet dla profesjonalistów upoważnia do wielokrotnego wstępu na teren targów przez wszystkie dni ich trwania.

Rejestracja online na Targi MEBLE POLSKA 2022 >>>