Międzynarodowi eksperci o naszym bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

Podziel się

W dniach 15-16.04.2024 w Poznaniu odbedzie się Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON. Kongres współorganizują Ministerstwo Obrony Narodowej raz Grupa MTP.

„Ransomware”, „Data breach”, „Brute force”, „Cross-site scripting”, „Bait and switch”. Co łączy ze sobą wszystkie te określenia? To ledwie kilka z wielu setek rodzajów ataków hakerskich, których intencją jest – w dużym uproszczeniu, zaszkodzenie ich celowi: infrastrukturze IT lub bezcennym danym. Jak głębokie będą to szkody, to już zależy – w dużym stopniu od „kwalifikacji” hakerów, ale przede wszystkim od inicjatorów ataku, a więc czy „ofiarą” ma być smartfon nieznośnego sąsiada, sieć satelitarna, czy infrastruktura krytyczna wrogiego państwa.

Jak uniknąć lub zminimalizować skutki takich ataków? Będziemy o tym rozmawiać podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 15-16.04.2024 r. 

INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości z zakresu aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy, którzy podczas wykładów i dyskusji zdefiniują nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym. Wśród prelegentów swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj – prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla - Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle - Reaktor Naczelny - ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange - Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank; gen. dyw. Karol Molenda - Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

 

Transfer wiedzy i najnowszych rozwiązań

Podczas Kongresu zostaną uruchomione widowiskowe strefy specjalne: CyberHackLab - zespołowe rozgrywki, których celem jest ochrona cyberprzestrzeni; Cyber Twierdza - gra symulacyjna polegająca na budowie skutecznego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego i jego ochronie; Strefa Start-up’ów - w której zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony teleinformatycznej. Na przestrzeniach partnerów i wystawców INSECONU będzie można zapoznać się z najnowszymi propozycjami producentów oprogramowania, komponentów, sprzętu i akcesoriów podnoszących skuteczność monitorowania cyberprzestrzeni i zwiększającymi poziom ochrony systemów komputerowych.

Uroczyste podpisanie przez Ministra Obrony Narodowej oraz Prezesa Zarządu Grupy MTP listu intencyjnego, dotyczącego wspólnej realizacji przedsięwzięcia, zaplanowane jest na kolejny tydzień, w siedzibie Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań

Więcej informacji: insecon.pl

LinkedIN