Nowy jarmark świąteczny w Poznaniu

Podziel się

W tym roku Betlejem Poznańskie odbędzie się aż w czterech lokalizacjach. Wśród nich nowość – Międzynarodowe Targi Poznańskie! Już od 19 listopada świąteczne atrakcje wypełnią nowo powstały plac.

Lodowisko, domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, Młyńskie Koło czy symulator lotu saniami – to tylko kilka spośród atrakcji, które wprowadzą mieszkańców Poznania i gości z innych miast w świąteczny nastrój. Organizatorzy przygotowują bogatą ofertę gastronomiczną, w tym specjalną recepturę grzanego wina i lokalnych smakołyków. Ponadto jarmark będzie okazją do zakupu unikatowych prezentów dla najbliższych.

W programie Poznańskiego Jarmarku Świątecznego znajdą się koncerty, warsztaty i weekendy tematyczne, które z pewnością przypadną do gustu młodszym i starszym miłośnikom gwiazdkowego klimatu. To właśnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się w tym roku Poznań Ice Festival z udziałem mistrzów rzeźby lodowej z całego świata! Będzie to idealne miejsce na rodzinne wyjście, spotkanie z przyjaciółmi czy wigilię firmową. Wejście na jarmark usytuowane będzie od ul. Głogowskiej vis a vis Dworca Zachodniego.

Warto zaplanować udział w weekendzie otwarcia jarmarku – w dniach 19-20 listopada. Świąteczna brama prowadząca do placu wypełnionego gwiazdkowymi atrakcjami zostanie otwarta o godzinie 11:00. Do godziny 14:00 każdy będzie miał okazję nieodpłatnie pojeździć na łyżwach. W programie są także pokazy jazdy figurowej oraz zabawy z udziałem publiczności. Na scenie odbędzie się spektakl dla dzieci „W magicznej chacie czarownicy”, a o godzinie 14:00 rozpocznie się Zimowy Pokaz Iluzji. Na godzinę 17:00 zaplanowana jest uroczysta ceremonia otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. To wtedy rozbłyśnie spektakularna choinka i oficjalnie rozpocznie się pięć tygodni celebrowania magicznego, świątecznego czasu. Wydarzenie potrwa do 23 grudnia. Jarmark otwarty będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-21:00.

Szczegółowy program weekendu otwarcia oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.

Partnerzy Poznańskiego Jarmarku Świątecznego: Agencja Interaktywna R360, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Fundacja In_Spire, GARDENcity, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Łany – Zespół Pieśni i Tańca, Modra Sova Group, Multidekor, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, Poznań Ice Festival, Teatr Wielki w Poznaniu, Agencja YOS.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Tegoroczne lokalizacje Betlejem Poznańskiego:

Międzynarodowe Targi Poznańskie - 19.11-23.12.2022

Plac Kolegiacki - 18.11-27.12.2022

Plac Wolności - 18.11-27.12.2022

Rynek Łazarski - 3-18.122022