Poczuj świąteczny nastrój w Poznaniu!

Podziel się

Jarmarki bożonarodzeniowe, Festiwal Sztuki i Rękodzieła, Festiwal Lodu i zapach pysznych rogali świętomarcińskich – to wszystko brzmi jak idealny zimowy citybreak!

W tym roku w Poznaniu można odwiedzić aż trzy jarmarki bożonarodzeniowe! Sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie Plac Wolności, a dwoma dodatkowymi miejscami będą Rynek Łazarskiego i Park Kasprowicza przy Arenie. Na Targu nie zabraknie bogatego programu wydarzeń kulturalnych, w tym występów artystycznych, atrakcyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeń charytatywnych. Zwiedzający będą mogli również wziąć udział w oficjalnym oświetleniu Miejskiej Choinki oraz Świątecznej Silent Disco.

Doroczną tradycją Grupy MTP jest organizowany w grudniu Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. To najbardziej malownicze i odświętne wydarzenie dla wszystkich tych, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych i kupić wyjątkowe prezenty świąteczne! Zapraszamy od 17 do 19 grudnia! Odkryj wyjątkowe rzemiosło polskiego rękodzieła.

Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia w grudniu jest Ice Festival Poznań! To niepowtarzalna okazja do oglądania na żywo powstawania unikatowych rzeźb lodowych. Imprezę odwiedzają najzdolniejsi artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej. Podczas trzydniowej imprezy rzeźbiarze za pomocą kilku ton lodu oczarują mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki.

Kategorie konkursowe:

Speed ​​Ice Carving - najbardziej widowiskowe zawody festiwalu. Rzeźbiarze konkurujący jeden po drugim mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie schematu zawodów. Każdy w identycznej bryle lodu. Wygrywa najwierniej odtworzony wzór.

Konkurs Główny - dwuosobowe drużyny, kilka ton lodu, dowolny temat. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na wykonanie kilkumetrowych rzeźb.

Poznań to także miasto o bogatych tradycjach kulinarnych

Będąc w Poznaniu koniecznie spróbuj dań regionalnych!

Ziemniaki z gzikiem to bardzo popularna przystawka w poznańskich restauracjach, gzik to twaróg zmieszany ze śmietaną i szczypiorkiem lub rzodkiewką. Podaje się z ziemniakami w mundurkach. Proste, ale bardzo smaczne! Kaczka tradycyjnie podawana zapiekana z kapustą, jabłkami i knedlami. to bardzo wykwintne danie obiadowe typowe dla regionu.

Rogaliki Świętomarcińskie – to prawdziwy smak Poznania! Wypełniony białym makiem i pastą migdałową, pokryty cukrową glazurą. Żadne słowa nie opiszą tego smaku. Po prostu musisz spróbować!

Wszystkie tradycyjne dania znajdziesz w restauracjach GARDENcity na terenie MTP Poznań Expo!

Czekamy na Was w Poznaniu!