Prezydent Poznania będzie walczył na targach

Podziel się

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania zmierzy się z Mateuszem Masternakiem podczas majowej Gali Biznes Boxing Polska, która odbędzie się 12 maja w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Celem będzie wsparcie targowej Fundacji In_Spire w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu.

 fot. archiwalne: Biuro Prasowe UMP / Gala Biznes Boxing Polska 2016

Gala Biznes Boxing Polska to inicjatywa o charytatywnym charakterze. Biorą w niej udział ludzie biznesu, polityki i sportu. Na każdej gali odbywają się licytacje, z których pieniądze trafiają na rzecz wybranego celu charytatywnego. Każdy uczestnik tworzy również indywidualną zbiórkę, aby wspomóc cel podczas przygotowań do walki.

Walka Prezydenta Poznania również ma cel charytatywny - jest nim zbiórka na rzecz, założonej przez Grupę MTP, Fundacji In_Spire, której misją jest wspieranie talentów i promowanie przedsiębiorczości. Podczas pierwszych miesięcy po ataku Rosji na Ukrainę, Fundacja koordynowała akcję pomocową wielu instytucji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tym razem fundacja zbiera środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu. To placówka, która mieści się w 3 budynkach zlokalizowanych w Poznaniu oraz w Owińskach. To jednostka z największym odziałem rehabilitacyjnym w stolicy Wielkopolski, na którym usprawnianych jest ponad 1000 osób w ciągu roku, a równocześnie Zakład, który świadczy usługi dla seniorów w ramach oddziału opiekuńczo-leczniczego oraz oddziału dziennego psychiatryczno-geriatrycznego.

To nie pierwsza walka charytatywna, w jakiej bierze udział prezydent Poznania. Wcześniej zmierzył się z wielokrotnym mistrzem świata, Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą. Tym razem przeciwnikiem Prezydenta będzie Mateusz Masternak. To polski bokser, walczący w wadze junior ciężkiej, były mistrz Europy organizacji EBU, multimedalista mistrzostw Polski.

Poza głównym starciem wieczoru na ringu odbędą się też walki lokalnych przedsiębiorców, managerów i prawników -  tzw. “białych kołnierzyków”. Będą się oni przygotowywali do Gali przez 8 tygodni w Olimpii Boks Poznań pod okiem trenera Wojciecha Komasy. 

W przerwach między walkami odbędą się też licytacje wyjątkowych przedmiotów - będzie można zdobyć podpisaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę FC Barcelony, rękawice Dariusza Michalczewskiego z podpisem pięściarza, czapkę UFC Mateusza Gamrota czy zdjęcie Szymona Brodziaka z autografem twórcy - a także wiele innych.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Gali jako zawodnicy, mogą zapisać się na stronie: biznesboxing.pl. Tam również będzie dostępna informacja o biletach.