Świąteczna In_Spiracja dla najmłodszych i najstarszych

Podziel się

Święta to czas dzielenia, dzielenia się nie tylko prezentami, ale przede wszystkim radością i dobrą energią. Dlatego Fundacja In_Spire wraz z darczyńcami postanowiła w tym roku ponownie zaprosić wyjątkowych gości na Jarmark Świąteczny na Targach. Będą to dzieci oraz seniorzy z mniejszych miejscowości wielkopolskich, a także dzieci z niepełnosprawnościami, którym trudniej jest skorzystać z atrakcji, jakie daje Jarmark. Tym samym rusza akcja „In_Spirujące Święta”.

To już druga edycja akcji. W roku 2022 wspólnie z instytucjami i firmami partnerskimi z Poznania i Wielkopolski udało nam się zaprosić na Jarmark 250 dzieci. „W tym roku także planujemy ugościć minimum 250 osób, ale wśród nich będą nie tylko najmłodsi, ale także seniorzy – wyjaśnia Iwona Kasprzak, prezes Fundacji In_Spire - Wierzymy, że najpiękniejsza energia rodzi się w relacjach ludzkich, zwłaszcza tych międzygeneracyjnych. Dlatego w okresie Świąt będziemy się cieszyć międzypokoleniowo”. Dzieci i seniorzy przyjadą nie tylko z Poznania, ale też z ościennych powiatów, małych miasteczek i wsi. Aby podróż przebiegła komfortowo, Fundacja wspólnie z darczyńcami zapewni dzieciom nie tylko pobyt na targach, ale także dojazd.

Do akcji „In_Spirujące Święta” włączyły się wielkopolskie ważne firmy i instytucje. Wśród darczyńców należy wymienić: AK Nova, Autostrada Wielkopolska, Dacia Karlik, Karlik Energy, Konimpex-Invest, Nickel Development, Okręgowa Izba Radców Prawnych, PASO, Polski Związek Firm Deweloperskich (Oddział Poznań), Port Lotniczy Poznań-Ławica, Robland, SMM Legal Maciak Mataczyński Czech, Toyota Bońkowscy, Wielkopolska Izba Adwokacka. To dzięki ich wsparciu możliwe jest zorganizowanie wycieczek w listopadzie i grudniu tego roku.

Program pełen inspiracji

Jaki będzie plan każdej wycieczki? „Przede wszystkim chcemy, by dawał dzieciom i seniorom dużo radości, ale także by rozwijał umysł i wyobraźnię – mówi Natalia Urbańska-Guss, wiceprezes Fundacji”. Dlatego nie zabraknie podczas pobytu na targach atrakcji najbardziej świątecznych, czyli wspólnej przejażdżki na ogromnej karuzeli Młyńskim Kole, zwiedzania kiermaszu oraz słodkiego poczęstunku, a także wspólnego zdjęcia z bożonarodzeniową ogromną choinką. Jednak ciekawym elementem wycieczki będzie zwiedzanie Centrum Nauki Wyobraźnia, które znajduje się na terenie Targów Poznańskich.

Nauka w świątecznym stylu

Centrum Nauki Wyobraźnia to nie tylko interaktywna przygoda, która pozwoli. To największa wystawa w Polsce, która pozwala zrozumieć zjawiska fizyczne otaczające nas każdego dnia. Znajduje się obecnie na Targach Poznańskich w pawilonie 1. Obejmuje ponad 100 interaktywnych eksponatów z dziedziny optyki, na którą składają się trzy ścieżki edukacyjne: Barwy, Kalejdoskop, Gdzie wzrok nie sięga oraz strefa warsztatowa Manualnia. Dzieci oraz seniorzy uczestniczący w akcji „In_Spirujące Święta” będą mogli w trakcie wycieczki nie tylko obejrzeć eksponaty, ale także wejść w fascynujący świat doświadczeń optycznych pod czujnym okiem przewodników - pasjonatów nauki, którzy w przystępny sposób będą tłumaczyli zawiłości świata fizyki.

O Jarmarku

To już druga edycja Jarmarku na Targach. Realizowany jest on przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego na terenie Placu Powszechnej Wystawy Krajowej. Wśród stałych atrakcji Jarmarku znajdują się: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, lodowisko, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, młyńskie koło, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami.

Fundacja In_Spire

Fundacja powstała, aby pomagać w przezwyciężaniu wśród ludzi i firm ich własnych ograniczeń. Celem Fundacji jest wspieranie ludzi oraz przedsiębiorstw w rozwoju, inspirowanie do odkrywania nowych dróg i wiedzy. In_Spire dąży do tego, by każdy mógł odkryć swój talent i kreatywność, zyskać sprawczość i dostęp do edukacji.

Fundacja działa w obszarach przedsiębiorczości, kultury, sportu i społeczeństwa. W roku 2022 Fundacja skoordynowała - we współpracy z wieloma instytucjami oraz firmami - największą w Polsce Zachodniej akcję pomocową dla uchodźców z Ukrainy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Obecnie Fundacja koncentruje się na prowadzeniu projektów kulturalnych, społecznych i sportowych na rzecz dzieci i seniorów, zwłaszcza mających utrudniony dostęp do ofert rozwojowych, a także prowadzi projekty, których celem jest rozwój innowacyjności oraz wspieranie przedsiębiorczości.

 

Więcej informacji

Iwona Kasprzak, Prezes Zarządu Fundacji In_Spire

tel. 603 413 313 | iwona.kasprzak@fundacjainspire.pl