Targi STONE - najważniejsze spotkanie branży kamieniarskiej

Podziel się

Ekspozycja kamienia naturalnego i syntetycznego, artystyczne mozaiki, warsztaty z obróbki kamienia i merytoryczne prelekcje – od 22 do 24 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi STONE - najważniejsze i największe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce.

Główny trzon tego branżowego wydarzenia stanowi ekspozycja tworzona przez dystrybutorów kamienia naturalnego, syntetycznego oraz produktów z kamienia. Nie zabraknie również producentów i dystrybutorów maszyn oraz specjalistycznego sprzętu do cięcia i jego obróbki. Podczas tegorocznych targów imponującą ofertę kamienia naturalnego zaprezentują producenci z takich krajów jak, z Europy m.in. Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch, Szwecji, a także z odległych z Chin, Indii czy RPA.

Targi STONE to także szereg wydarzeń towarzyszących, zarówno merytorycznych jak i praktycznych, skierowanych do projektantów i architektów, konserwatorów zabytków, kamieniarzy, właścicieli zakładów kamieniarskich i firmy wykończeniowe.

W specjalnie przygotowanej strefie - Pracowni Lubosza Karwata - będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki                     i z jakich kamieni je tworzyć.

Zaproszeni specjaliści opowiedzą również o najważniejszych zagadnieniach nowoczesnej renowacji, rewitalizacji budynków oraz ich termomodernizacji z użyciem materiału kamiennego.

Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Nie zabraknie wiedzy, merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy, specjaliści poznają nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia najlepszych producentów z kraju i ze świata.

W ramach targów STONE 2023 odbędzie się również I Kongres Branży Kamieniarskiej, który będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom i perspektywom rozwoju tej branży. Kongres odbędzie się w dniu 22 listopada 2023 roku w Alei Lipowej.

W programie Kongresu znajdą się prelekcje i dyskusje prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin branży kamieniarskiej m.in. geologii, mineralogii, produkcji i obróbki kamienia, architektury i budownictwa i restauracji zabytków

Wśród prelegentów pojawią się między innymi:

  • dr hab. Błażej Berkowski z Instytutu Geologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • dr hab. inż. Stanisław Bąk z Politechniki Śląskiej w Gliwicach
  • dr inż. arch. Tomasz Konior z pracowni Konior Studio
  • dr inż. arch. Jerzy Gołąb z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
  • mgr inż. arch. Katarzyna Dąbrowska z firmy Kamieniarstwo Artystyczne Dąbrowska

Bilety:

Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl

Godziny otwarcia:

środa (22.11) - 10:00 do 17:00

czwartek (23.11) - 10:00 do 17:00

piątek (24.11) - 10:00 do 16:00

Miejsce:   Pawilony: 7, 8 i 8A

W dniach 23-25 listopada na terenie targów w pawilonach 5A, 5 i 6 odbędą się również Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia.

 

Przyjeżdżasz samochodem?
Zaparkuj wygodnie na parking podziemnym PWK: Informacje o parkingu