Wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Poznania!

Podziel się

Takiej wystawy w Poznaniu jeszcze nie było! W Hali numer 1 można już oglądać niezwykłą, multisensoryczną ekspozycję dzieł Vincenta Van Gogha. Mocno angażuje nasze zmysły i pozwala zanurzyć się w życiu holenderskiego artysty.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty prezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

Program wystawy skupił się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja ta stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła.

Cały cykl wizualny wystawy wzbogacono nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka. Wszystko to wprowadza nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonala wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwola lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu! Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą Cię w kreatywny świat malarstwa artysty. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwiaździstą Noc” czy “Autoportret”. To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Ekscytujący świat VAN GOGHA zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Ekspozycja będzie dostępna dla widzów w Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 18 do 28 stycznia 2024r.

Więcej informacji i bilety znaleźć można na stronie https://wystawavangogh.pl/

Polecamy skorzystać z wygodnego, podziemnego parkingu PWK https://parkingpwk.pl/pl/