arena DESIGN 2018

06-09.03.2018, Poznań

arena DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Wydarzenie skierowane jest do:

  • projektantów i architektów wnętrz przedstawicieli branży kreatywnej
  • miłośników designu
  • osób poszukujących nowych materiałów i rozwiązań technologicznych
  • studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym

l1.JPG

Termin i motyw przewodni

10. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 6-9 marca 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Motywem przewodnim 10. edycji wydarzenia będą GENERATIONS (POKOLENIA).

W naukach społecznych terminem pokolenie określana jest grupa osób, która zwłaszcza ze względu na podobny wiek, doświadczyła jakiegoś szczególnego wydarzenia lub wydarzeń. Wyróżnianie takich pokoleń jest kwestią konwencji i z reguły daną generację wyznaczają granice wiekowe.

Znamienne jest, że poszczególne pokolenia trzymają się czasem zupełnie odmiennych wartości, mają przed sobą różne perspektywy, inne są ich wizje przyszłości i poglądy na tzw. rzeczywistość. Łatwo się o tym przekonać, jeśli spotka się ludzi, których dzieli zaledwie kilka lat.

Podczas jubileuszowej edycji arena DESIGN będziemy rozmawiać m.in. o tym, jak w świecie wzornictwa korzystać z doświadczenia i dorobku starszych oraz jak wykorzystać wizję i kreatywność młodych. Chcemy zaprosić uczestników do dyskusji o tym, jak tworzyć dla różnych generacji, jak rozpoznać potrzeby i jak budować relacje biznesowe w różnych grupach docelowych.

l1.JPG

Gość specjalny - marka Ligne Roset

Co roku na arena DESIGN są zapraszani goście specjalni z różnych krajów świata. Gwiazdy designu omawiają w strefie FORUM trendy, problemy i możliwości jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego. Uczestnicy arena DESIGN mają również okazję zapoznać się z wystawami gości specjalnych, gdzie są prezentowane ich najnowsze projekty.

arena DESIGN odwiedzili już m.in.: Studio Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Karim Rashid.

W tym roku organizatorzy przy współpracy z Galerią Wnętrza zaprosili do Poznania przedstawicieli marki LIGNE ROSET - rodzinnej firmy z 150-letnim doświadczeniem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie, która współpracuje z najbardziej utalentowanymi oraz nagradzanymi projektantami.

W katalogu projektantów, z którymi marka dotąd współpracowała znaleźć można m.in. Pascala Mourgue, Petera Maly, Ingę Sempé Erica Jourdan, Anne Hieronimus, Philippe Nigro, Jeana Nouvelle czy braci R&E. Bouroullec.

W Poznaniu o relacjach łączących Ligne Roset z projektantami opowiedzą Patrice Bert i Christian Werner. Ten pierwszy to CEO Roset Moebel Gmbh, wieloletni współpracownik i współtwórca marki, związany z firmą od lat 70-tych, który obecnie odpowiada za rozwój rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Christian Werner to niemiecki designer, który we współpracy z Ligne Roset stworzył takie projekty jak łóżko ANNA, sofa PRADO czy lampa SITAR.

l1.JPG

Gość specjalny - Studio Job

Job Smeets i Nynke Tynagel założyli Studio Job w 2000 roku. W ciągu piętnastu lat od ukończenia Dutch Design Academy w Eindhoven i założenia pracowni stali się pionierami kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Studio Job często w swoich projektach odwołuje się do estetycznych ideałów niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera. Projektanci szukają ciekawych opowieści z przeszłości, którym nadają nowe „życie”.

Prace Studia Job są utrzymane w prawdziwym duchu renesansu, stosowane techniki są różnorodne, a granice lekceważone. Wszystko po to, by projekty zmierzały w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie by idee w nich wyrażone z łatwością były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.

Studio Job swoje projekty prezentowało już w ramach wystaw w Nowym Jorku, Tokio, Los Angeles, Paryżu, Londynie, Mediolanie, Genewie, Miami i Bazylei. Projektanci współpracują z takimi markami jak Bulgari, Swarovski, Bisazza, Venini, Royal Tichelaar Makkum i Moooi. Ich prace wystawiane były przez liczne muzea, w tym MOMA, Victoria & Albert Museum FAIC Cooper-Hewitt, Guggenheim, Montreal Museum of Fine Arts, Fundacja Sztuki ING, Wallraf-Richartz-Museum, NRW Forum, Z33.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.studiojob.be

l1.JPG

Nasze wydarzenie to wyjątkowa przestrzeń

FORUM - gdzie odbywają się wykłady i konferencje prowadzone przez polskich i zagranicznych ekspertów;

wystawa TOP DESIGN - przestrzeń, gdzie zaprezentowane są produkty marek będących finalistami konkursu TOP DESIGN award;

EDUKACJA- miejsce, gdzie młodzi, zdolni projektanci prezentują swoje prac

Wystawa VIVA light - prezentacja nowatorskich produktów, materiałów i technologii w spójnej formule wystawienniczej, której elementem spajającym całą wystawę jest światło

• Wystawa gościa specjalnego - przestrzeń, gdzie prezentowane są projekty gościa specjalnego

l1.JPG

Wystawa VIVA light

Wystawa VIVA light od czterech lat towarzyszy arenie DESIGN. W trakcie wystawy prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów.

Na ekspozycji pełnej niuansów wykończeniowych prezentowane są lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów lub do produkcji których zastosowano najnowszą technologię. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze odczucia i nastroje.

Wystawy kierowane są głównie do architektów, projektantów wnętrz i inwestorów; będą punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej. Wszystkim odbiorcom pragniemy pokazać piękno światła i podzielić się z nimi naszą pasją.

www.vivalight.pl

l1.JPG

Wydarzenia towarzyszące

Wydarzeniu arena DESIGN będą towarzyszyć największe w kraju targi z branży meblowej - targi MEBLE POLSKA oraz targi wyposażenia wnętrz HOME DECOR.

l1.JPG