Informacje porządkowe

Życzymy miłego pobytu na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Mapa terenu

Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Stąd wszystkie ważne punkty miasta są na wyciągnięcie ręki. Bezpośrednio wokół terenów targowych usytuowanych jest kilka dużych hoteli. Do dworca PKP dotrzemy pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.

Międzynarodowe Targi Poznańskie znajdują się na 25. miejscu wśród europejskich ośrodków targowych pod względem wielkości posiadanej infrastruktury. Zajmują teren o powierzchni 212,5 ha, w tym teren wystawowy z obiektami i terenami administracyjnymi wielkości 22,9 ha. Dysponują siedemnastoma przestrzennymi, klimatyzowanymi pawilonami, wieloma przestrzeniami do rozmów i spotkań biznesowych, zapleczem bankietowym, a także terenem otwartym z możliwością parkowania 2.000 samochodów.

Pierwsza pomoc

W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia osób znajdujących się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prosimy o bezpośredni kontakt:

 • Telefon alarmowy: tel. 61 869 2112
 • Wartownia Wydziału Zabezpieczenia
 • Informacja Targowa: tel. 61 869 2000
 • Ogólny telefon alarmowy: 112
 • Pogotowie ratunkowe: 999

Pierwszej pomocy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich udziela Zespół Ratownictwa Medycznego, który podczas wydarzeń targowych stacjonuje przy Pawilonie 13.

W przypadku braku Zespołu Ratowniczego na terenie targowym Wartownia Zabezpieczenia wzywa karetkę telefonicznie. (061 869 2112)

Mapa apteczek i defibrylatorów: 

Najbliższa apteka: ul. Śniadeckich 1 (od strony bramy nr 1) i w Galerii Avenida (od strony ul. Głogowskiej).

Najbliższy szpital - Ostry dyżur:

 • 111 Szpital Wojskowy (dojazd - 5 min)
  Poznań, ul. Grunwaldzka 16 /18
  61 8574333
 • Szpital im. F. Raszei (dojazd 10 min)
  Poznań, ul. Mickiewicza 2
  61 8481011

Straż Pożarna: 998
ul. Grunwaldzka 16

Posterunek Policji: 997

Podczas wydarzeń targowych policja stacjonuje przy Pawilonie 13.

Internet Wi-Fi

Zapraszamy do skorzystania z usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu WiFi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dostęp do usługi jest bezpłatny.

Jak się zalogować?

 1. Uruchom Wi-Fi w swoim urządzeniu
 2. Wybierz sieć bezprzewodową MTP FREE WI-FI.
 3. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową, (jeśli okno logowania nie pojawi się automatycznie to wprowadź adres 1wifi.mtp.pl lub 2wifi.mtp.pl)
 4. Wybierz „Rejestracja” i wypełnij krótki formularz, a na podany numer telefonu otrzymasz login i hasło.
 5. Zaloguj się i korzystaj z bezpłatnej sieci MTP*.

*Z loginu i hasła można jednocześnie korzystać na dwóch urządzeniach.

>>> Regulamin <<<

Taxi

Do dyspozycji naszych gości są taksówki z korporacji "Radio-Taxi 519" (tel. 61 8 519 519 lub 61 8 519 628), które mają pozwolenie na wjazd na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Taksówki podjadą na Państwa zamówienie w dowolne miejsce w Poznaniu, skąd zabiorą Państwa niemal pod same pawilony targów.

Najbezpieczniej, najtaniej i najwygodniej jest zamówić taksówkę telefonicznie. Gwarantuje to uczciwą cenę oraz pozwala uniknąć długiego czasu oczekiwania.

Bankomaty na targach

Bankomaty można znaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich:

Santander Bank Polska, ul. Głogowska 16,

PKO SA, ul. Głogowska 26,

PKO BP, ul. Głogowska 10,

Bankomat znajduje się również na Dworcu Głównym, mieszczącym się naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na terenie targów w punktach MTP Cafe można skorzystać z usługi cashback – wypłata gotówki przy okazji zakupów. By skorzystać z cashback wystarczy posiadać kartę płatniczą, dokonać niewielkich zakupów, a przed realizacją transakcji kartą zaznaczyć, że chcemy skorzystać z możliwości wypłaty gotówki.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Dokładamy wszelkich starań, aby Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością. Gdzie tylko to możliwe, montujemy windy i podjazdy, tak aby osoby poruszające się na wózkach mogły bez przeszkód przemieszczać się po całym terenie. Większość naszych toalet zlokalizowanych w pawilonach wystawienniczych również jest dostosowana do potrzeb ludzi z ograniczoną zdolnością poruszania się.

Wszystkie nasze wejścia główne posiadają szerokie drzwi, tak aby osoba poruszająca się na wózku mogła bez trudu przez nie wjechać.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku poruszające się w towarzystwie psa przewodnika mogą  być pewne, że będą u nas mile widziane. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że poziom głośności na części imprez może spowodować dyskomfort u zwierzęcia.

Zachęcamy również do skorzystania z zakładki „Dojazd”, aby dowiedzieć się jak najłatwiej do nas dotrzeć. 

Stanie w kolejkach do kas może być uciążliwe. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu w zakładce „Bilety”.

Wiemy jednak, że zawsze można zrobić więcej. Jeśli więc jesteś osobą z niepełnosprawnością lub opiekunem osoby z niepełnosprawnością i masz do nas jakieś pytania – zachęcamy do kontaktu mailowego info lub wykonania telefonu (61 869 2000)

Regulaminy

Plan całego terenu

POBIERZ

Sprawdź, jak do nas dotrzeć