Informacje porządkowe

Życzymy miłego pobytu na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Mapa terenu

Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Stąd wszystkie ważne punkty miasta są na wyciągnięcie ręki. Bezpośrednio wokół terenów targowych usytuowanych jest kilka dużych hoteli. Do dworca PKP dotrzemy pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.

Międzynarodowe Targi Poznańskie znajdują się na 25. miejscu wśród europejskich ośrodków targowych pod względem wielkości posiadanej infrastruktury. Zajmują teren o powierzchni 212,5 ha, w tym teren wystawowy z obiektami i terenami administracyjnymi wielkości 22,9 ha. Dysponują kilkunastoma przestrzennymi, klimatyzowanymi pawilonami, wieloma przestrzeniami do rozmów i spotkań biznesowych, zapleczem bankietowym, eventowym Placem Powszechnej Wystawy Krajowej oraz Parkingiem Podziemnym PWK mieszczącym 650 samochodów.

Pierwsza pomoc

W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia osób znajdujących się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prosimy o bezpośredni kontakt:

 • Telefon alarmowy: tel. +48 61 869 2112
 • Wartownia Wydziału Zabezpieczenia
 • Informacja Targowa: tel. +48 61 869 2000
 • Ogólny telefon alarmowy: 112
 • Pogotowie ratunkowe: 999

Pierwszej pomocy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich udziela Zespół Ratownictwa Medycznego, który podczas wydarzeń targowych stacjonuje przy Pawilonie 13.

W przypadku braku Zespołu Ratowniczego na terenie targowym Wartownia Zabezpieczenia wzywa karetkę telefonicznie. (+48 61 869 2112)

Mapa apteczek i defibrylatorów:

Najbliższa apteka: ul. Śniadeckich 1 (od strony bramy nr 1) i w Galerii Avenida (od strony ul. Głogowskiej).

Najbliższy szpital - Ostry dyżur:

 • 111 Szpital Wojskowy (dojazd - 5 min)
  Poznań, ul. Grunwaldzka 16 /18
  +48 61 8574333
 • Szpital im. F. Raszei (dojazd 10 min)
  Poznań, ul. Mickiewicza 2
  +48 61 8481011

Straż Pożarna: 998
ul. Grunwaldzka 16

Posterunek Policji: 997

Podczas wydarzeń targowych policja stacjonuje przy Pawilonie 13.

Internet Wi-Fi

Zapraszamy do skorzystania z usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu WiFi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dostęp do usługi jest bezpłatny.

Jak się zalogować?

 1. Uruchom Wi-Fi w swoim urządzeniu
 2. Wybierz sieć bezprzewodową MTP FREE WI-FI.
 3. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i spróbuj otworzyć dowolną stronę internetową (jeśli okno logowania nie pojawi się automatycznie, to wpisz np. www.example.com)
 4. Wybierz „Rejestracja” i wypełnij krótki formularz, a na podany numer telefonu otrzymasz login i hasło.
 5. Zaloguj się i korzystaj z bezpłatnej sieci MTP*.

*Z loginu i hasła można jednocześnie korzystać na dwóch urządzeniach.

>>> Regulamin <<<

Taxi

Do dyspozycji naszych gości są taksówki z korporacji "Radio-Taxi 519" (tel. +48 61 8 519 519 lub +48 61 8 519 628), które mają pozwolenie na wjazd na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Taksówki podjadą na Państwa zamówienie w dowolne miejsce w Poznaniu, skąd zabiorą Państwa niemal pod same pawilony targów.

Najbezpieczniej, najtaniej i najwygodniej jest zamówić taksówkę telefonicznie. Gwarantuje to uczciwą cenę oraz pozwala uniknąć długiego czasu oczekiwania.

Bankomaty na targach

Bankomaty można znaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich:

PKO SA, ul. Głogowska 26,

PKO BP, ul. Głogowska 10,

Bankomat znajduje się również na Dworcu Głównym, mieszczącym się naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na terenie targów w punktach MTP Cafe można skorzystać z usługi cashback – wypłata gotówki przy okazji zakupów. By skorzystać z cashback wystarczy posiadać kartę płatniczą, dokonać niewielkich zakupów, a przed realizacją transakcji kartą zaznaczyć, że chcemy skorzystać z możliwości wypłaty gotówki.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Dokładamy wszelkich starań, aby Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością. Gdzie tylko to możliwe, montujemy windy i podjazdy, tak aby osoby poruszające się na wózkach mogły bez przeszkód przemieszczać się po całym terenie. Większość naszych toalet zlokalizowanych w pawilonach wystawienniczych również jest dostosowana do potrzeb ludzi z ograniczoną zdolnością poruszania się.

Wszystkie nasze wejścia główne posiadają szerokie drzwi, tak aby osoba poruszająca się na wózku mogła bez trudu przez nie wjechać.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku poruszające się w towarzystwie psa przewodnika mogą  być pewne, że będą u nas mile widziane. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że poziom głośności na części imprez może spowodować dyskomfort u zwierzęcia.

Zachęcamy również do skorzystania z zakładki „Dojazd”, aby dowiedzieć się jak najłatwiej do nas dotrzeć. 

Stanie w kolejkach do kas może być uciążliwe. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu w zakładce „Bilety”.

Wiemy jednak, że zawsze można zrobić więcej. Jeśli więc jesteś osobą z niepełnosprawnością lub opiekunem osoby z niepełnosprawnością i masz do nas jakieś pytania – zachęcamy do kontaktu mailowego info lub wykonania telefonu (61 869 2000)

Regulaminy

Plan całego terenu

POBIERZ

Sprawdź, jak do nas dotrzeć: