Standardy bezpieczeństwa

Podziel się

Utrzymanie wysokich standardów dotyczących bezpieczeństwa w każdym obszarze, w tym opieki medycznej, ochrony przeciwpożarowej czy bezpieczeństwa osobistego, od zawsze jest jednym z naszych priorytetów.

Bezpieczeństwo wystawców i gości targowych to najwyższy priorytet Grupy MTP. Wysokie standardy sanitarne mają na celu maksymalnie ograniczenie możliwość transmisji Covid-19 podczas wydarzeń organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Grupa MTP wprowadza nowe zasady związane z organizacją wybranych targów o charakterze biznesowym i międzynarodowym, takich jak targi Meble Polska. Polegają one na konieczności okazania paszportu covidowego, ujemnego wyniku testu na SARS-CoV-2 wykonanego nie później niż 72 godziny w przypadku testów PCR oraz 48 godzin w przypadku szybkich testów antygenowych. Odpłatne testy antygenowe będzie można wykonać na terenie targów poznańskich, przed wejściem na wydarzenie. Takie rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się w innych krajach europejskich m.in. w Niemczech, Włoszech czy Francji.

W przypadku wydarzeń kierowanych do szerokiego odbiorcy – w tym koncertów, spektakli teatralnych, wydarzeń sportowych, eventów czy konferencji – dotychczasowe zasady wstępu nie ulegają zmianie. Ich uczestnicy biorą udział w wydarzeniach w oparciu o reguły ustalone przez organizatora danego eventu. Ewentualne zmiany obowiązujących regulacji będą zależne od rozwoju sytuacji covidowej.

Wszystkie zakupione dotychczas bilety na wydarzenia organizowane przez Grupę MTP zachowują swoją ważność.

Grupa MTP precyzyjnie przestrzega rządowych wytycznych dotyczących organizacji targów, zgodnie z którymi na jedną osobę musi przypadać 15m kw. przestrzeni. Do tego limitu nie włączają się osoby zaszczepione. 

Podczas wydarzeń biznesowych organizowanych przez Grupę MTP honorowane są szczepionki przeciw Covid dopuszczone na terenie Unii Europejskiej tj. Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson&Johnson. Szczepienie jest traktowane jako ważne, gdy jest pełne (tj. 2 dawki w przypadku szczepionek Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca i 1 dawka w przypadku szczepionki Johnson&Johnson) oraz gdy od podania ostatniej dawki minęło minimum 14 dni.

Równocześnie Grupa MTP gwarantuje utrzymanie wysokich standardów w zakresach związanych z opieką medyczną, ochroną przeciwpożarową czy bezpieczeństwem osobistym. Podczas organizowanych wydarzeń rygorystycznie przestrzegane są zasady sanitarne dotyczące zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa czy dezynfekcji dłoni przy wejściu i wyjściu z wydarzenia.

>> PEŁNA INSTRUKCJA BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO <<

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) podejmujemy wszelkiego rodzaju środki ostrożności w trosce o bezpieczeństwo naszych wystawców oraz zwiedzających:

  • w miejscu odbywania się wydarzenia zapewniamy odpowiedni dystans. W związku z tym mogą wystąpić czasowe ograniczenia wejścia na teren wydarzenia podyktowane maksymalną liczbą osób, jaka może przebywać na jednym obszarze;
  • przed wejściem na teren zarówno wystawcy, jak i zwiedzający są zobligowani do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Rekomendujemy wypełnianie elektroniczne dokumentu, który jest dostępny na stronach naszych wydarzeń;
  • wystawcy oraz zwiedzający są zobowiązani do zakrywania ust oraz nosa zarówno w pomieszczeniach pawilonów, jak i na zewnątrz, za wyjątkiem przestrzeni gastronomicznych gdzie spożywają posiłki;
  • obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu i wyjściu z terenu wydarzenia;
  • sprzedaż biletów na wydarzenia prowadzimy wyłącznie w formie online;

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich funkcjonuje punkt medyczny. Zespół medyczny jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz właściwym szpitalem. Dodatkowo Grupa MTP podjęła większe niż zazwyczaj działania dotyczące utrzymania czystości obiektów. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także udostępniono instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.

Sprawdź jak dbamy o wspólne bezpieczeństwo