Poznański Czerwiec 1956. Pamiętamy!
W ramach obchodów 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 Robert Wielicki, prezes Grupy MTP, Waldemar Witkowski, Senator RP, przedstawiciele związków zawodowych działających w spółce oraz gość specjalny Andrzej Poczobut, polski dziennikarz i działacz Związku Polaków na Białorusi uwolniony po latach więzienia, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą bohaterów tamtych wydarzeń.

28 czerwca 1956 r. w całym Poznaniu słychać było przejmujący odgłos stukotu tysięcy drewniaków. Strajk wybuchł rankiem w tzw. czarny czwartek w Zakładach Przemysłu Metalowego H. Cegielski Poznań i przerodził się w spontaniczny protest Wielkopolan przeciw władzy. Robotnicy walczyli o godne warunki życia. Przez Poznań nieśli hasła: O BOGA, ZA WOLNOŚĆ, PRAWO I CHLEB.
