Targi BUDMA - rozmowy o budownictwie i architekturze

Podziel się

Prawie 50 tysięcy fachowców i 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata pojawi się w pierwszym tygodniu lutego na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. Będą rozmawiać o nowoczesnym budownictwie i inspirującej architekturze.

Co z tą koniunkturą?
Dzień przed rozpoczęciem targów – 3 lutego, kolejny raz wystartuje Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, które organizowane jest z myślą o czołowych producentach, inwestorach, liderach branży budowlanej, generalnych wykonawcach, przedstawicielach administracji publicznej, a także dystrybutorach materiałów i maszyn budowlanych. To miejsce dyskusji o inwestycjach i perspektywach rynku budowlanego w Polsce. Partnerem merytorycznym najbliższej edycji forum jest EY, którego eksperci będą moderatorami wielu debat. Interesująco zapowiada się blok tematyczny o finansach w budownictwie, który zainauguruje wybitny ekonomista prof. Witold Orłowski, a w dalszych rozmowach podjęte zostaną zagadnienia planowanych zmian prawnych i podatkowych w tym sektorze. Uczestnicy rozważą również potrzeby mieszkaniowe w kontekście zmian społecznych, a z drugiej strony problemy, z którymi zmaga się budowlanka od kilku lat. Priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 roku będą wiodącym tematem drugiego dnia forum.


Od ogółu do szczegółu
Obecność przedstawicieli całego sektora budowlanego w Poznaniu jest niebywałą okazją do rozmów o najnowszych trendach, kierunkach rozwoju, a także wyzwaniach poszczególnych branż. Podczas BUDMY odbędzie się łącznie blisko stu tematycznych szkoleń, konferencji i prelekcji dedykowanych różnym grupom zawodowym. Nie wystarczy wspomnieć o Dniu Dystrybutora, Dniu Inżyniera, Dniu Urbanisty, bo to zaledwie cześć programu. Na targach mocno wybrzmiewają też zagadnienia architektoniczne.


Architektura przyjazna
Architektura zrównoważona to co coraz bardziej widoczny trend w myśleniu o przestrzeni. Będzie ona głównym wątkiem tegorocznego D&A Forum Designu i Architektury, ale jego organizatorzy podeszli do zagadnienia w przewrotny sposób, pytając, „czy aby sprostać wyzwaniom współczesności musimy wyrzec się przyjemności? Jak architektura ku przyjemności może służyć przestrzeni publicznej? Czy mieszkanie dostępne musi być gorsze?”

Uczestnicy Forum – architekci, socjolodzy czy miejscy aktywiści – rozmawiać będą nt. architektury dostępnej, miast otwartych i przyjaznych czy architekturze ku przyjemności. Tej ostatniej poświęcone będą warsztaty, prowadzone przez socjologa Macieja Frąckowiaka oraz architektów Jolę Starzak i Dawida Strębickiego. O świadomym projektowaniu opowie Tomasz Rygalik.
Podczas Forum wystąpi trzech gości specjalnych:
• dr Ekim Tan (Play the City, Amsterdam) – która wygłosi wykład: „Play the city. Games informing the urban development”,
• Kasper Benjamin Reimer Bjørkskov z kopenhaskiej pracowni EFFEKT architects, który wygłosi wykład „Ego to Eco - learning from nature”
• Martin Arfalk, (studio Mandaworks, Sztokholm) – jego wykład będzie nosił tytuł „The Beauty behind the design”.


Na BUDMIE architektura eksplorowana będzie również dzięki Konkursowi Architecture Budma Award i projektowi 1m/ARCH. Nagroda ABA trafi do projektanta, którego talent, kreatywność, a także zaangażowanie i wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017-2019. Natomiast prezentacja 1m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1 m2, czyli w bardzo skondensowany sposób, wystawiają wizytówkę swoich możliwości, będącą jednocześnie zaproszeniem do kontaktu biznesowego.


Na Targach BUDMA i towarzyszących im Targach INTERMASZ, INFRATEC oraz Targach KOMINKI zaprezentuje się około 1000 wystawców, odbędzie się mnóstwo wydarzeń – od pokazów, szkoleń, prelekcji, po konferencje i debaty, warto więc precyzyjnie zaplanować sobie udział w wydarzeniu. Na stronie internetowej www.budma.pl dostępny jest już codziennie aktualizowany katalog wystawców oraz zgłaszane przez nich nowości produktowe. Od 18 grudnia prezentowani są laureaci Złotego Medalu MTP, czyli najnowsze, najlepsze jakościowo i zaawansowane technologicznie produkty zgłoszone przez wystawców do tego prestiżowego konkursu, na które na pewno należy zwrócić uwagę. Warto też z wyprzedzeniem zakupić bilety online, które do dnia rozpoczęcia targów są w niższej cenie i pozwolą sprawniej dostać się na teren targowy. Od 4 do 7 lutego 2020, pomimo samego środka zimy, w Poznaniu będzie gorąco.


• Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA / www.budma.pl

• Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ www.intermasz.pl

• Targi INFRATEC – Rozwiązania dla budownictwa infrastrukturalnego

• Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI / www.targikominki.pl

• Termin: 4-7 lutego 2020 r.

• Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań

• Organizator: Grupa MTP