14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Targowej – trzy dni spotkań, dyskusji i świętowania.
W dniach 29. listopada - 1. grudnia 2023 r. w Szklarskiej Porębie w Hotelu Platinum Mountain Hotel & SPA odbył się 14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego, wydarzenie, które skupiło organizatorów targów, operatorów terenów targowych, firmy projektujące i budujące stoiska i przestrzenie targowe, firmy świadczące inne usługi na rzecz targów oraz gości honorowych.
Zjazd był okazją do dyskusji na tematy ważne dla branży, ale przede wszystkim okazją do świętowania 30-lecia polskiego samorządu targowego.
Pierwszego dnia Zjazdu uczestnicy spotkali się na Konferencji Branżowej PIPT, której sesje otworzyły debatę na temat aktualnych trendów i wyzwań w branży. Szczególną uwagę zwrócono na transformację cyfrową w branży targowej, jej wpływ na przyszłość branży i rozwój rynku, a także na światowe trendy rynku targowego. Ważnym punktem w programie tego dnia były również sesje firm budujących stoiska targowe oraz firm spedycji targowej, podczas których analizowane były ich wyzwania i możliwości w nadchodzącym roku. Po południu odbyły się panele tematyczne, które pozwoliły uczestnikom na bardziej praktyczne i interaktywne doświadczenia.

Podczas pierwszego dnia Konferencji miały miejsce trzy wystąpienia, podczas których paneliści podzielili się swoimi doświadczeniami i perspektywami dotyczącymi nowoczesnych narzędzi marketingu, komunikacji, rozwoju i biznesu. Prezentację pt. “Światowe trendy rynku targowego – co przyniesie rok 2024” wygłosił dr Andrzej Mochoń, Wiceprezes Rady PIPT, Prezes zarządu Targi Kielce, Maciej Witucki Prezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan podzielił się z zebranymi informacjami nt. “Ekonomiczno-prawnych wyzwań dla biznesu”, natomiast o “Wyzwaniach marketingowych w nadchodzącym 2024 roku” opowiedział James Behr, założyciel agencji AdFather.
Drugi dzień Zjazdu tradycyjnie rozpoczął się od Zimowego Biegu PIPT, po którym miała miejsce kontynuacja dyskusji, z naciskiem na przyszłe kierunki działań Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ważnym punktem w programie Konferencji tego dnia był panel pt. “Badania motywów interesariuszy targów”, który został zaprezentowany przez prof. UG dr hab. Roberta Bębna z Pomorskiego Instytutu Naukowego imienia Profesora Brunona Synaka.
Punktem kulminacyjnym Zjazdu była Jubileuszowa Gala, podczas której świętowano 30-lecie polskiego samorządu targowego. Gala była okazją do uhonorowania medalami uznania osób, które miały znaczący wpływ na rozwój Izby i branży targowej w Polsce oraz wręczenia dyplomów Laureatom Konkursu Ekspozycja Roku.

Zjazd był nie tylko okazją do świętowania i dyskusji, ale także platformą do kreowania przyszłości branży targowej, był również okazją do podkreślenia znaczenia targów dla rozwoju polskich firm i gospodarki oraz promocji Polski jako atrakcyjnej destynacji turystyki biznesowej.