Akcja #Dla_Mogileńskiej i czek od Fundacji In_Spire

Podziel się

8 grudnia podczas Międzynarodowych Zawodów Konnych CAVALIADA w obecności zgromadzonych poznaniaków i kibiców sportowych Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przekazał czek od Fundacji In_Spire o wartości 260.000 złotych na ręce dyrektorki Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej, która pomoże mieszkańcom Poznania i Wielkopolski walczyć o sprawność i zdrowie.

Zbiórka prowadzona przez Fundację Grupy MTP In_Spire pod hasłem „#Dla_Mogileńskiej” rozpoczęła się w maju tego roku.  Była ona możliwa dzięki środkom finansowym zebranym podczas trzech ważnych wydarzeń – 50. Gali Biznes Boxing Polska z udziałem Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, Pikniku Charytatywnego Positive Ways na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej oraz Gali Jubileuszowej Wielkopolskiego Klubu Kapitału.

Sprzęt dla zdrowia i sprawności poznaniaków

Ponad ćwierć miliona złotych, jakie Fundacja In_Spire przekazała na rzecz Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu, zostanie przeznaczone na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej. Ten wysoko wyspecjalizowany sprzęt zapewnia bezpieczną i bezbolesną terapię pacjenta, którą można rozpocząć natychmiast po zabiegach, przebytych urazach i złamaniach. System odciąża pacjenta w trakcie wykonywania ćwiczeń o 80% jego własnego ciężaru. Bieżnia zalecana jest szczególnie dla osób po urazach kończyn dolnych, a także dla seniorów. Dzięki akcji „#Dla_Mogileńskiej” poznaniacy uzyskają po raz pierwszy możliwość skorzystania z takiego sprzętu w ośrodku publicznej służby zdrowia w Poznaniu.

Inauguracja „#Dla_Mogileńskiej” w walce mistrzów

Zakup takiego sprzętu nie byłby możliwy, gdyby nie wpłaty od poznaniaków i poznańskich firm uzyskane w zbiórkach oraz aukcjach na głośnych wydarzeniach. Pierwszą z nich była 50. Gala Biznes Boxing Polska, która odbyła się 12 maja tego roku w pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas tej gali zostało przeprowadzonych 14 walk bokserskich, z których finałowa walka spotkała się z największymi emocjami. Podczas niej Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzył się z Mateuszem Masternakiem, mistrzem Europy federacji EBU z roku 2012. Gala miała cel charytatywny, ponieważ walkom towarzyszyły zbiórka pieniędzy do puszek oraz aukcje takich przedmiotów, jak podpisana przez Roberta Lewandowskiego koszulka reprezentacji Polski, rękawice Dariusza Michalczewskiego z autografem, a także rękawice bokserskie z autografem Wołodymyra Kliczki przekazane na licytacje przez Prezydenta Jaśkowiaka. Także zawodnicy przed Galą, podczas przygotowań do walki, prowadzili zbiórkę finansową do e-skarbonki za pośrednictwem portalu SiePomaga.pl. Dzięki temu na potrzeby akcji „#Dla_Mogileńskiej” zebrano ponad 100.000 złotych.

Charytatywne cegiełki od poznańskiego biznesu

W akcję włączył się także Wielkopolski Klub Kapitału, który w tym roku obchodził swój okrągły 30. Jubileusz. Dzięki temu zaangażowaniu, uczestnicy Gali Jubileuszowej WKK, zamiast upominków dla Klubu przekazywali do puszek Fundacji In_Spire środki finansowe z przeznaczeniem na akcję „#Dla_Mogileńskiej”.

Wsparcie „Dla Mogileńskiej” w superszybkim stylu

Positive Ways to doroczny rajd supersamochodów przez Polskę, który odwiedził w tym roku Poznań i Plac Powszechnej Wystawy Krajowej w dniach 3 i 4 czerwca. W ciągu 6 dni 100 samochodów pokonało 800 kilometrów, odwiedzając 4 miasta w szczytnym celu, gdyż dochód z całego wydarzenia został przeznaczony na cele charytatywne. Oprócz wystawy samochodów na wydarzenie w Poznaniu składało się wiele atrakcji, m.in. wyścig samochodu sportowego z myśliwcem, a także ekspozycja zabytkowych samochodów, którą zorganizował świętujący jubileusz 100-lecia istnienia Automobilklub Wielkopolski. Uroczystym finałem wydarzenia w Poznaniu była kolacja na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej, która została połączona z aukcją charytatywną. Gościem specjalnym kolacji był legendarny Ben Collins, znany między innymi jako Stig z programu Top Gear. Dzięki tym działaniom Fundacja Positive Ways przekazała na rzecz Fundacji In_Spire środki, które zasiliły konto akcji „#Dla_Mogileńskiej”.