CAVALIADA KRAKÓW - finał zmagań największego halowego cyklu zawodów jeździeckich w Polsce

Podziel się

W Krakowie trwają zmagania w ramach cyklu CAVALIADA Tour. Zawodnicy rywalizują w 4 konkurencjach jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. W Krakowie, oprócz samych zawodów, w niedzielę odbędzie się również uroczyste zakończenie cyklu, z wyłonieniem zwycięzców poszczególnych rankingów CAVALIADA Tour oraz wyłonienie zawodników w ramach Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata FEI w skokach przez przeszkody.

Zmagania czwartkowe

W czwartek pierwszy konkurs Dużej Rundy CAVALIADY w Krakowie – Speed Masters wygrał Marek Lewicki. W konkursie Speed Masters, zaliczanym do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata wystartowało 29 par. Zmagania rozgrywane były o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego i pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl. Był to konkurs szybkości, w którym zrzutki przeliczane są na karne sekundy. Najlepszy na tym parkurze,  o wysokości 145 cm był dziś Marek Lewicki dosiadający 10-letniej klaczy La Pezi.

„Parkur był stosunkowo trudny, a widać, że konie są świeże i wypoczęte – również La Pezi. Przed CAVALIADĄ byliśmy na wyjeździe, ale na szczęście mam w domu syna, który włożył dużo serca i doskonale ją przygotował. Jest naturalnie szybka i naprawdę fajnie dziś skakała.” – mówił Marek Lewicki.

Na miejscu drugim, a pierwszym spośród zawodników zbierających punkty w finale Ligi Europy Centralnej, znalazł się Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ, trzecim na podium był reprezentant Rumunii Damian Cojocariu na koniu Lancor.

Konkurs Średniej Rundy, o nagrodę Horse&Business Magazine, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, zwyciężył Robert Wilczewski na koniu Graefin Grey T. Tuż za nim uplasował się Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzecia była Klara Kozioł na wałachu Rocky.

W konkursie Małej Rundy, o nagrodę IdeaExpo, triumfowała Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint. Drugie miejsce zajęła Lena Maruszak na koniu Canjer HST, a trzecie Lena Kołacka na wałachu Chivas.

W Rundzie Amatorów, o nagrodę Prezesa Zarządu Areny Kraków, najlepsza była Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Domagała na ogierze Ahmar Saphir, trzecia była Jagoda Data na koniu Chenet.

W pierwszych powożeniowych zmaganiach tegorocznej CAVALIADY w Krakowie, o nagrodę Gillmet Horses, pod patronatem marki Defender, wystąpiło pięć zespołów. Triumfował Krzysztof Szczepaniak. W drugim nawrocie zawodnik Stowarzyszenia Ranczo Rubin – Krzysztof Szczepaniak z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 i Pluto XX-3. Tym samym awansował na drugie miejsce w tabeli CAVALIADA Driving Tour.

„Po cichu liczyliśmy na to, że będziemy mieć dobry dzień i formę. Udało się, jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Poziom zawodników jest bardzo wysoki, w drugim nawrocie jest już duża prędkość i prawdziwa rywalizacja. W Krakowie, podobnie jak  w pozostałych miastach, gdzie gościła CAVALIADA TOUR, zawody cieszą dużą popularnością. Jesteśmy z tego dumni i serdecznie zapraszamy do dopingowania, bo przy takiej publiczności świetnie nam się jedzie.” – powiedział zwycięzca.

Tych, którzy nie mogą być z nami w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7301/competitions  

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.