CAVALIADA – wyższa ranga największego cyklu jeździeckiego w Polsce

Podziel się

CAVALIADA Tour po raz kolejny jest gospodarzem kwalifikacji i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Dodatkowo organizatorzy podnieśli rangę i pulę nagród większości zawodów w ramach cyklu. Pierwszym przystankiem będą zawody CSI3*W i CSI Am-A w Warszawie.

Listopad, grudzień i luty to miesiące, w których odbędą się cztery edycje największego wydarzenia jeździeckiego w Polsce – CAVALIADY Tour. W tym sezonie zawody w skokach przez przeszkody odbędą się na jeszcze wyższym poziomie. Dwie edycje osiągną prestiżową rangę czterech gwiazdek.

- Misją CAVALIADY od początku istnienia jest rozwój oraz popularyzacja sportu jeździeckiego w Polsce. Jest to możliwe tylko dzięki systematycznemu podnoszeniu poprzeczki zarówno zawodnikom, jak i nam, organizatorom - mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADA Tour.

Wyższa ranga zawodów, to nie wszystko. Trzy z czterech lokalizacji CAVALIADY Tour będą zaliczane do rozgrywek Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Tak jak miało to miejsce w czasie dwóch ostatnich sezonów, Kraków będzie Miastem Gospodarzem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finału CAVALIADA Tour. CAVALIADA to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Pierwszy przystanek: Warszawa

W ramach CSI3*W zostanie rozegranych 9 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek Speed Masters (145 cm). W piątek odbędzie się zaliczany do światowego rankingu konkurs z rozgrywką (145 cm, pula 108 700 PLN), który jednocześnie rozpocznie rywalizację w rankingu CAVALIADY Tour 23/24. Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (150 cm). Tu pula nagród wynosi aż 217 000 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (80 za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał średniej rundy (145 cm na punkty i czas, pula 108 700 PLN).

- To będzie mój trzeci start na CAVALIADAZIE W Warszawie. Moim głównym kierunkiem zawsze był Poznań, gdzie startowałem mnóstwo razy, już od 2006 roku. CAVALIADA to świetnie zorganizowane zawody na najwyższym poziomie. Publiczność jest niesamowita. Starty przy wypełnionych po brzegi trybunach dają mi zawsze ogromną radość, dlatego zawsze chętnie wracam – mówi Felix Hassmann, trzykrotny zwycięzca Grand Prix CAVALIADY w Poznaniu.

CAVALIADA Tour również dla amatorów

W programie CAVALIADY jest też miejsce dla mniej doświadczonych zawodników. W ramach CSI Amatorów rozgrywane będą codziennie dwa konkursy. Mniejsza runda to klasy 110/110/115 cm, a większa 120/125/125 cm. W tym sezonie zawody CSI Amatorów zostaną objęte cyklem, których zwycięzcy zostaną wyłonieni w lutym podczas finału CAVALIADY Tour w Krakowie. Szczegóły i regulamin organizatorzy opublikują wkrótce.

Wyższy komfort w Warszawie

Na tych, którzy zdecydują się wystartować w hali COS Torwar czekają nowe udogodnienia. Podłoże w tym roku wykonane zostanie na bazie białego piasku kwarcowego, a do rozgrzewki i treningu koni w innym czasie niż przed konkursami służyć będą dwie rozprężalnie namiotowe. Dla lepszego komfortu podczas zawodów, organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty VIP, która obejmuje dwa pakiety – VIP (Trybuna VIP i Strefa VIP) oraz VIP GOLD (loża stolikowa oraz Strefa VIP).

Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour 2023/2024:

CSI3*W, CSI Am-A CAVALIADA Warszawa 16 - 19.11.2023

CSI4*W, CSI1*, CSIYH, CSI Am-A CAVALIADA Poznań 07 - 10.12.2023

CSI2*, CSI Am-A CAVALIADA Sopot 01 - 04.02.2024

CSI4*W, CSI Am-A CAVALIADA Kraków 22 - 25.02.2024

Czym jest CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to największy, halowy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, który łączy ze sobą trzy elementy: SPORT (międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, zawody w powożeniu, WKKW i ujeżdżeniu), EXPO (największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce), SHOW (pokazy i atrakcje dla najmłodszych). Organizatorem jest Grupa MTP.

Ważne linki:

Strona www: https://cavaliada.pl/en

Bilety: https://tobilet.pl/cavaliada-warszawa-2023.html

CAVALIADA VIP: https://cavaliada.pl/en/audience/important-information/vip-hospitality/