Jarmark Świąteczny na Targach

Podziel się

Jedyne lodowisko w mieście pod chmurką, najwyższe Młyńskie Koło, domek Świętego Mikołaja czy koncerty z muzyką na żywo to tylko niektóre z propozycji, które czekają na gości Jarmarku Świątecznego na Targach. Weekend otwarcia 18-19 listopada jest wypełniony po brzegi różnymi atrakcjami!

Bramy Jarmarku Świątecznego na Targach zostaną otwarte już 18 listopada o godzinie 11:00 i od tego momentu, aż do 22 grudnia Plac Powszechnej Wystawy Krajowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich zamieni się w magiczne miasteczko wypełnione atmosferą zbliżających się Świąt. Na weekend otwarcia organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin!

W sobotnie południe znana i lubiana Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im piękną bajkę. O 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach organizowanego Konkursu: „MUZYKA NA JARMARKU” – na świątecznej scenie wystąpi zespół EMCE ONE rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17:00 teren Jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach robiąc dużo pozytywnego hałasu!

W niedzielę o 13:00 najmłodszych na scenie do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi nikt inny jak Wujek Ogórek w ramach swoich cyklicznych coniedzielnych koncertów na Jarmarku. O 17:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia Jarmarku z udziałem przedstawicieli miejskich władz. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie Jarmarku, a chwilę później na scenie wystąpi gwiazda – niespodzianka weekendu otwarcia. Szykują się dwa dni pełne emocji!

Jarmark Świąteczny na Targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00.

Wśród stałych atrakcji znajdą się: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, lodowisko, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, młyńskie koło, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami! Do tego  bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu Jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat do odwiedzenia i zrealizowania specjalnie dla nich przygotowanych świątecznych atrakcji!

 

Szczegółowy program weekendu otwarcia oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl   

Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.

Przyjeżdżasz samochodem?

Zaparkuj wygodnie na Parkingu podziemnym PWK >> Dowiedz się więcej 

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!