Już w niedzielę poznamy mistrzów plecionkarstwa!

Podziel się

V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa potrwa do 27 sierpnia.

Dwudniowa rywalizacja o tytuł Grand Prix Festiwalu jest dla plecionkarzy z całego świata okazją nie tylko do poddania swojej pracy ocenie międzynarodowego jury, lecz przede wszystkim poznawania wzorniczych trendów, technik i materiałów plecionkarskich, stosowanych w innych szerokościach geograficznych. Wymiana doświadczeń sprzyja odkrywaniu zupełnie nowych obszarów rzemiosła, znanego ludzkości od kilku tysięcy lat. W ten sposób powstają unikalne dzieła kultury materialnej, które śmiało można nazwać dziedzictwem kulturowym ludzkości. Mimo zmian  zachodzących w innych gałęziach gospodarki, w plecionkarstwie niezmiennie liczy się przede wszystkim człowiek, a praca jego rąk jest niezastąpiona.

Konkurs składa się z dwóch części: prac wykonywanych na żywo oraz prac nadesłanych, a uczestnicy przystępują do konkursu indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach.

Prace wykonywane na żywo, międzynarodowe jury podda ocenie w pięciu kategoriach: kosz tradycyjny, galanteria, tradycyjna forma ogrodowa, abstrakcyjna forma dekoracyjna, forma dekoracyjno-użytkowa z „papierowej wikliny”, natomiast prace nadesłane w dwóch kategoriach: forma użytkowa i forma dekoracyjna.

Zwieńczeniem konkursu będzie tradycyjnie wielka gala, podczas której w świetle kamer i błysku fleszy uroczyście ogłoszone zostaną wyniki konkursu i wręczone nagrody.  Obecność wielu znamienitych gości, ciekawy przebieg oraz pełna życzliwości atmosfera sprawią, że będzie to zapewne niezapomniane wydarzenie.

Warto być z nami, by poczuć emocje towarzyszące zdrowej, twórczej rywalizacji oraz spotkać plecionkarzy z całego świata przy pracy!

V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa to wyjątkowe wydarzenie, które wypełnione będzie inspiracjami, kreatywnością i naturą. To idealna okazja, by poznać rękodzielnicze dziedzictwo naszego regionu, ale także tradycje z innych stron świata. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świecie rękodzielniczej pasji, czerpać inspirację ze spotkań z artystami i uczyć się plecionkarstwa pod okiem mistrzów tego rzemiosła. To nie tylko festiwal, to podróż do serca twórczości!

Dowiedz się więcej: https://festiwal-wiklina.pl/ 

Planujesz przyjazd samochodem?

Zachęcamy do skorzystania z nowego 3 poziomowego parkingu podziemnego PWK , który znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  • Parking zlokalizowany jest na na ul. Głogowskiej 11
  • Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj www.parkingpwk.pl

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Termin: 24-27 sierpnia 2023 r.

Bilety dostępne na >>ToBilet.pl<<