Kultowe eksponaty na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Podziel się

Coca-Cola, Meblościanka Kowalskich, Fiat Seicento – któż ich nie zna, a mało kto pamięta, że po raz pierwszy w Polsce były pokazywane na Międzynarodowych Targach Poznańskich. O nich i o wielu innych przedmiotach pisze Paweł Cieliczko w wydanej właśnie „Historii Grupy MTP w 100 eksponatach”.

Paweł Cieliczko na historię Międzynarodowych Targów Poznańskich patrzy raz z perspektywy archiwalnych fotografii, raz – budynków. Tym razem wziął na warsztat eksponaty – w końcu każda impreza targowa to setki, tysiące prezentowanych produktów. Jego „Historia Grupy MTP w 100 eksponatach” to fantastyczna opowieść o rzeczach, które były kiedyś modne, pożądane, pachniały nowością, stanowiły powód do zazdrości.

 

Radio tranzystorowe, polski skuter Osa, zagraniczne papierosy, zachodnie samochody czy eksportowa szynka. Ale też luksusowy ślizgacz prezydenta Ignacego Mościckiego, designerskie meble, myśliwiec F-16 czy gra Cyberpunk. Czytając tę książkę, widać, jak szybko zmieniał się świat, ale także – że to co najnowsze, zawsze było na targach.

„Historia Grupy MTP w 100 eksponatach” to czwarta z cyklu książek Pawła Cieliczki o poznańskich targach. Kupić ją można na stronie Wydawnictwo Druga Strona Poznania.