Power speech Rafała Brzoski podczas Kongesu Odbudowy Ukrainy Common Future

Podziel się

Założyciel i Prezes Zarządu InPost, wiodącej w Europie platformy dostaw e-commerce, wystąpi podczas kongresu poświęconego zagadnieniom odbudowy Ukrainy, który odbywa się w Poznań Congress Center. Przedsiębiorca wystąpi na „Scenie Strategicznej” kongresu, której gospodarzem jest Instytut Jagielloński. Jego prelekcja otworzy drugi dzień wydarzenia „Common Future”.

Rafał Brzoska to przedsiębiorca i innowator, współzałożyciel bValue VC i InovoVC. Założyciel flagowej spółki grupy Integer – InPost, która zrewolucjonizowała polski rynek logistyczny. Stworzona przez nią sieć autorskich masz Paczkomat® InPost to największy i najwygodniejszy w Europie automatyczny system odbioru i doręczania paczek, ponad 30 tysięcy nowoczesnych urządzeń i 24 tysiące punktów PUDO w 9 krajach (Wielka Brytania, Francja, Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg, Holandia). InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce w Polsce, współpracując z ponad 40 000 e-sprzedawców. Tylko w roku 2022 firma w ramach usług kurierskich i do urządzeń Paczkomat® obsłużyła 744,9 milionów przesyłek.

 

InPost podbija także inne europejskie rynki. W 2021 r. InPost przejął za 513 mln euro francuskiego giganta logistycznego Mondial Relay, co stanowiło największą polską prywatną inwestycję zagraniczną. Wejście spółki na giełdę EURONEXT-Amsterdam w 2021 r. było największym debiutem europejskiej spółki technologicznej w historii kontynentu. W lipcu 2023r. InPost nabył za 49,3 mln funtów 30% udziału i praw głosów w Menzies Distribution Group Limited, zyskując jako partnera wiodącą firmę logistyczną operującą na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Co ważne, od lat jednym z priorytetów działania Rafała Brzoski i firmy InPost jest troska o środowisko naturalne. Strategia ESG Grupy InPost stanowi integralne uzupełnienie strategii biznesowej. InPost jako jeden z pierwszych na polskim rynku przystąpiliśmy do inicjatywy SBTi - do 2040 roku zamierza osiągnąć pełną neutralność klimatyczną.

Jako działacz charytatywny od pierwszego dnia masowej inwazji Rosji na Ukrainę angażuje się w pomoc humanitarną. Z jego inicjatywy InPost przekazał setki ciężarówek i pracowników; zorganizował także Konwój Polskich Serc, 34-wagonowy pociąg do Charkowa – największą inicjatywę transportu humanitarnego finansowaną ze środków prywatnych.

Założyciel Funduszu Stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski, wspierającej rozwój i kształcenie (także zagraniczne) młodych, utalentowanych i pracowitych ludzi, którzy ze względu na swoje pochodzenie mają ograniczone możliwości edukacji.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępy na stronie https://common-future.pl/