Poznań w formie - 6 lipca w Parku Cytadela

Podziel się

Osteobus, dermatoskop, joga z oddechem i uważnością, konsultacje logopedyczne dla dzieci i dorosłych, przedstawienia teatralne czy profesjonalny trening Hobby Horse - już w sobotę zapraszamy do Parku Cytadela na kolejny piknik Poznań w formie organizowany przez Grupę MTP i Miasto Poznań.

Każdy piknik to okazja, żeby zadbać o zdrowie i to za darmo! Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z parterami zaprasza mieszkańców na darmowe badania i porady.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ przygotuje konsultacje na temat profilaktyki zdrowia, można też skorzystać z pomiaru składu ciała przy użyciu analizatora.

Anna Maciaszczyk z Mentaljogi przeprowadzi warsztaty z oddechem i uważnością.

Fundacja Akceptacja zaprasza na profilaktykę z zakresu nowotworów jamy brzusznej oraz na badania dermatoskopem.

Stowarzyszenie CREO pokaże jak wygląda świat osób z niepełnosprawnościami.

Firma Family Optic oferuje badania wzroku dla dzieci i dorosłych mające na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia.

Na stoisku Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu można skorzystać z pomiarów składu ciała wraz z omówieniem wyników.

Polski Związek Logopedów Oddział Wielkopolski zaprasza na konsultacje logopedyczne dla dzieci i dorosłych.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadzi działania edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o podstawowych zasadach żywienia. Na ich stoisku będzie można też zmierzyć poziom cukru czy ciśnienia.

Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu zaprasza przyszłych rodziców na warsztaty z zakresu początkowego okresu rodzicielstwa.

Studenckie Koło Naukowe Kliniki Stomatologii Dziecięcej Uniwersytet Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przeprowadzi instruktaż higieny jamy ustnej dla dzieci i młodzieży, a specjaliści z Polskiego Towarzystwa Opieki Faramaceutycznej opowiedzą o tym jak bezpiecznie zażywać leki i suplementy.

O nadciśnieniu płucnym, rzadkiej i trudnej do zdiagnozowania chorobie będzie można się dowiedzieć na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół.

Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury zaprasza na edukację z zakresu cukrzycy.

Grupa Ratownictwa PCK nauczy dzieci i dorosłych udzielania pierwszej pomocy, również z użyciem defibrylatora AED.

Na pikniku w osteobusie firmy Pro&Diagnostic będzie można wykonywać badanie densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy.

Strefa ekologii, bezpieczeństwa i informacji miejskiej

Poznań w formie to też edukacja z zakresu ekologii, bezpieczeństwa i praktycznych informacji dla mieszkańców. Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń można złożyć wniosek o kartę „OK Poznań”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą edukować o bezpieczeństwie również poprzez zabawę m.in. quizy, a Straż Miejska Miasta Poznania będzie informowała m.in. jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych, chodników czy ścieżek rowerowych.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu opowie o bezpieczeństwie w lesie w trakcie wakacji m.in. pod względem kleszczy i zbierania grzybów. Będzie też kącik dla najmłodszych. Na warsztaty z malowania na szklanych słoikach w duchu ekologii zaprasza Huta Szkła O-I Poland.

Zakład Zagospodarowania Odpadami i Wydział Gospodarki Komunalnej przygotują zajęcia edukacyjne z zakresu segregacji odpadów i dbania o ekologię.

Strefa animacji, kultury i sportu

Każdy z pikników przepełniony jest atrakcjami dla najmłodszych.

Na scenie o 11:15 Art. Bonsai zaprasza dzieci na wycieczkę nad morze i w góry podczas przedstawienia „Słońce i przygoda”, a o 12.30 w zaczarowany świat wyobraźni publiczność zabierze Teatr Fuzja ze spektaklem „Zwierzyniec”. Podczas najbliższego pikniku wyjątkowa będzie strefa Hobby Horse. Zapraszamy Was na specjalny trening pod okiem instruktorów z iHaHa! Hobby Horse. Miłości do książek poprzez rozmaite gry i zabawy będzie uczyła Biblioteka Raczyńskich.

Z kolei na stoisku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu czekają na Was tiule, brystol, wstążki, taśmy klejące, nożyczki oraz inne przedmioty, z których będziecie mogli stworzyć wymyślone przez siebie kostiumy. Firma Magic Time przygotuje warsztaty z malowania figurek gipsowych, robienia bransoletek czy modelowania baloników. Miłością do sportu poprzez zabawę będą zarażać olimpijczycy z Poznań Athletic. Sportowych emocji nie zabraknie też na boisku Akademii Piłkarskiej Reissa i na macie Akademii Judo, na której każdy może sprawdzić się z mistrzami! Zachęcamy również do skorzystania z piknikowej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki.

Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Poznań w formie: 6 lipca w Parku Cytadela na polanie przed Dzwonem Pokoju od 11:00 do 16:00.

Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie i na poznanwformie.pl

PLAN SCENY:

11:05 - początek pikniku

11:15 - spektakl "Słońce i przygoda" | Art Bonsai

12:00 - zumba

12:15 - warsztaty oddechowe z Anną Maciaszczyk

12:30 - przedstawienie „Zwierzyniec” |Teatr Fuzja

13:30 - animacje dla dzieci

14:00 - zumba

14:30 - bezpieczne wakacje w lesie | Lasy Państwowe  

15:00 – pokaz baniek

16:00 – zakończenie