Poznań w Formie: Moc atrakcji na pikniku rodzinnym na Cytadeli!

Podziel się

W Dniu Ziemi rusza akcja „Poznań w formie”. To cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia w mieście.

Teatr Fuzja, koncert z największymi przebojami muzyki filmowej dla dzieci, warsztaty plastyczne, biegi na orientację dla rodzin, bańki mydlane, animacje i konkursy dla dzieci, bezpłatne badania, profilaktyka oraz kurs nordic walking dla seniorów - to program pierwszego pikniku, który odbędzie się 22 kwietnia na Polanie sportowej na Cytadeli.

Łącznie, na przestrzeni najbliższych miesięcy zaplanowano 10 wydarzeń „Poznań w formie”, których program wypełnią dedykowane całym rodzinom wydarzenia i atrakcje promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz edukację ekologiczną.

Najmłodsi będą mogli liczyć na ciekawe warsztaty oraz gry i zabawy z nagrodami. Na nieco starszych uczestników będą z kolei czekały badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, porady dietetyczne
i fizjoterapeutyczne oraz cykl spotkań i zajęć poświęconych zdrowemu trybowi życia.

Ruch i zdrowie

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 22 kwietnia na Polanie Sportowej na Cytadeli. Tego dnia odbędą się m.in. zawody w biegach na orientację „Z mapą w Las” zorganizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Będą w nich mogły wziąć udział nawet najmłodsze dzieci, dla których organizator przewidział specjalny mini tor, gdzie w bezpiecznych warunkach będą mogły uczyć się nawigowania z mapą.

 Na zajęcia Nordic Walking, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy, zaprasza Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. W ramach bezpłatnych badań organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania będzie można zbadać m.in. swój słuch, a także kości w kierunku osteoporozy. Prowadzone będą również badania RTG. Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo zaprasza z kolei na sportowe zmagania na ergometrach.

Straż Miejska zaplanowała pogadanki profilaktyczne. Seniorzy będą mogli poradzić się w kwestii nie tylko swojego zdrowia, ale i bezpieczeństwa. A dla dzieciaków nie lada gratką będzie okazja do bliższego poznania radiowozu Ekopatrolu. Przewidziano ponadto warsztaty z segregacji śmieci prowadzone przez Oddziału Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Rodzinna strefa kulturalna i sportowa

Grupa MTP zaprasza do rodzinnej strefy zabawy. W programie znajdą się sportowe animacje dla najmłodszych - zumba i tańce, a także gigantyczne bańki mydlane. Scenę na Cytadeli zaczaruje Teatr Fuzja koncertem w wykonaniu aktora, muzyka i kompozytora Jakuba Woźniaka. Towarzyszyć mu będą aktorzy Teatru Fuzja, wcielając się w osobliwe postaci, bawiąc i angażując tę mniejszą i większą widownię.

 

W programie znajdzie się także „Koncert jak z bajki” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej Art Bonsai.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza natomiast na warsztaty rozwijające motorykę małą,
w ramach której dzieci będą przygotowywały wiosenne wiatraki.

Te i wiele innych atrakcji czekają na Państwa już w przyszłą sobotę, 22 kwietnia między 11:00 a 16:00 na Polanie Sportowej na Cytadeli. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Szczegóły i program znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie”.