Poznań w formie w parku przy Starym Browarze

Podziel się

Miasto Poznań, Grupa MTP i partnerzy zapraszają na pierwszy powakacyjny festyn „Poznań w formie” do Parku przy Starym Browarze. 16 września coś dla siebie znajdą mali i duzi.

Celem akcji jest promocja zdrowego życia w mieście. Nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych i porad medycznych, warsztatów, spektakli dla najmłodszych i promocji ekologii. Na początku roku szkolnego organizatorzy położyli szczególny nacisk na temat uzależnień i ich zapobiegania, przede wszystkim wśród młodych ludzi.

Najmłodsi nie będą się nudzić

Dużo będzie działo się na scenie. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny i ruchowy. Goście zobaczą trzy spektakle – „Bajki malutkie” Teatru Animacji, „Stół, ciuchcia, miś” Teatru Atofri oraz „Mistrzowie maluchom, czyli jak Lutosławski ożywił wiersze Tuwima”. Do tego oczywiście uwielbiana przez dzieciaki zumba i skierowane do nich animacje oraz lekcje pokazowe judo.

Młodzi przy Browarze

Duża część programu tym razem przygotowana została z myślą o młodzieży, ze szczególnym naciskiem na problem uzależnień. W Słodowni wystąpi POISON 777 – artysta podczas koncertu „Jedno życie” opowie swoją historię o przezwyciężaniu nałogów i negatywnych skutkach brania narkotyków.

Fundacja Homini Plus zaproponuje projekt „Na luzie z Rally-O”. Pojawią się terapeuci z psami dający wsparcie osobom z zaburzeniami nastroju, nadużywającym używek czy będącym w kryzysach psychicznych lub po traumatycznych przeżyciach. Także swojego czworonoga będzie można przeprowadzić po specjalnym torze.

Wyznaczona zostanie też specjalna chillzone będąca odpowiednią przestrzenią do rozmowy i wypoczynku.

Warsztaty, czyli zrób to sam

Fachowcy zaprezentują jak można samodzielnie w domu wykonać zabawki dla szczeniaków ze starych palet, meble sensoryczne dla psów, huśtawki, kładki, ozdobne kwietniki i inne użyteczne przedmioty. W czasie festynu  będą je produkować, więc możecie zobaczcie jak to się robi. Ponadto zaplanowano wspólne plecenie szarpaków dla naszych czworonożnych przyjaciół. Będą również warsztaty między innymi robienia toreb czy tworzenia ozdób imprezowych.

 

Nie zapominamy o profilaktyce

Jak zawsze będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad specjalistów. Przygotowano przesiewowe badania wzroku, badania słuchu i zawartości tlenu w wydychanym powietrzu u palaczy. Do tego pomiary składu ciała z omówieniem wyników. Prowadzona będzie też edukacja prozdrowotna dotycząca profilaktyki raka skóry i zagrożeń płynących z nadmiernego opalania się i korzystania z solarium, edukacja właściwego szczotkowania zębów u dzieci i prawidłowego usuwania kleszcza. 

Poznań w formie to cykl międzypokoleniowych pikników dla mieszkańców, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Szczegóły programu znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie” www.facebook.pl/poznanwformie.

 

Poznań w formie

Sobota, 16 września 2023, godz. 11:00-16:00

Park Dąbrowskiego przy Starym Browarze

Wstęp bezpłatny

Facebook