Smaki Regionów - GALERIA z pierwszego dnia targów

Podziel się

Rodzinne warsztaty kulinarne, warsztaty owocowo-warzywne, występy kapeli góralskiej Ciupaga, a przede wszystkim tłumy gości i degustacje regionalnych produktów – taki był pierwszy dzień targów Smaki Regionów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zapraszamy do pawilonu 3A! Wstęp jest bezpłatny.

Podhalańskie oscypki, bałtyckie ryby, podlaskie kartacze, poznańskie rogale... Przysmaki ze wszystkich regionów Polski można degustować podczas targów Smaki Regionów 24-26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To impreza skupiająca wokół siebie wszystkich miłośników pysznego jedzenia. Tym razem do Poznania przyjechało niemal 180 wystawców, by zaprezentować produkty spożywcze najwyższej jakości, często wyrabiane według tradycyjnych receptur. Wstęp na targi jest wolny.

Kurt Scheller i inni!

Centralnym punktem wydarzenia jest scena kulinarna, na której zobaczyć można, jak gotują najlepsi szefowie kuchni. Gwiazdą tegorocznej edycji jest m.in. Kurt Scheller, który z pewnością podzieli się ciekawymi przepisami i wskazówkami.

Jednak warto zajrzeć na wszystkie stoiska, bo to jedna z niewielu okazji, by porozmawiać bezpośrednio z producentami najsmaczniejszych produktów. Wszyscy zaproszeni goście oferują ekologiczne wyroby, z zachowaniem tradycyjnych receptur. W tle zaś przygrywa muzyka tworząc razem sielankowy klimat. To po prostu największe święto kulinarne w regionie!

Coś dla najmłodszych kucharzy

Na Smakach Regionów każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci wcielają się w rolę małych piekarzy. Dowiedzą się jak powstaje chleb, zanim trafi na sklepowe półki, a nawet samodzielnie upieką bułeczki! Pod okiem fachowców, na własnej skórze, przekonają się na czym polega praca piekarza, po czym spróbują swoich wypieków. Warto też zajrzeć do owocowego kącika prowadzonego przez Stowarzyszenie Polska Ekologia, gdzie poprzez zabawę maluchy poznają smaki i ciekawostki związane z warzywami i owocami.

Konkurs o medal

Kilkadziesiąt firm bierze udział w konkursie o medal targów Smaki Regionów. Sobota upłynęła na ocenie wszystkich zgłoszonych produktów. Jury zwraca uwagę na skład, tradycyjność receptury, a także zgodność z lokalnym dziedzictwem kulinarnym. 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ na dole strony 

Lokalizacja:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 3A

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

WEJŚCIE – Brama nr 7 od ul. Bukowskiej

WJAZD – Brama nr 6 od ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej

Zakup karty parkingowej: https://tobilet.pl/smaki-regionow.html

 

Godziny otwarcia terenów targowych:

Sobota, 24 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

Niedziela, 25 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

Poniedziałek, 26 września 2022 w godzinach 10:00 – 17:00