Spotkajmy się w Miasteczku Powstańczym!

Podziel się

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

 

W niedzielę, 18 grudnia, od godziny 14:00 do 18:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym Miasteczku Powstańczym - będziemy mogli uczcić pamięć o zwycięskim zrywie oraz radość i dumę, które dzięki sukcesowi naszych przodków już od ponad stu lat nam towarzyszą.

Organizator obchodów przygotował wiele atrakcji nawiązujących do historycznych wydarzeń przełomu 1918 - 1919 roku, oddających atmosferę tamtych dni. W Miasteczku Powstańczym będą na Państwa czekać darmowe flagi powstańcze i inne niespodzianki pozwalające na wspólne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia z Powstańcami, samodzielnie wykonać rozetkę, flagę czy chorągiewkę. To okazja do wspólnego pośpiewania piosenek z okresu Powstania Wielkopolskiego przy akompaniamencie pianina czy podjęcia wyzwań w pokoju zagadek, a także obcowania z historią. Na zmarzniętych czekać będzie rozgrzewający grog (bezalkoholowy) „przeciwdziałający szkorbutowi”.

A zatem, Szanowni poznaniacy oraz przybyli do tego wspaniałego Grodu Przemysława goście – w niedzielę, 18 grudnia dajcie się zaprosić do Miasteczka Powstańczego, by wspólnie wyrazić radość ze zwycięstwa.

A gdy nadejdzie 27 grudnia, w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego pokażmy swoją wdzięczność tym, którzy walczyli za naszą WOLNOŚĆ.

- „Udekorujmy nasze balkony, okna i tarasy flagami powstańczymi. Razem wywieśMY flagi dla Powstańców!” - zachęca Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.