Sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE 2022

Podziel się

Blisko sześciuset wystawców, tłumy zwiedzających, cztery hale pełne innowacji w przemyśle, warsztaty i pokazy oraz panele dyskusyjne na trzech scenach - tak w pigułce wyglądały największe targi przemysłu 4.0 w Europie Środkowo-Wschodniej - ITM INDUSTRY EUROPE. Na wydarzenie zarejestrowało się więcej uczestników niż przed pandemią w 2019 roku.

Rozmowy o komercjalizacji technologii kosmicznych i ich transferze do sektora pozakosmicznego i start dwudniowej burzy mózgu- hakatonu Drone Power – to wydarzenia, które po raz pierwszy towarzyszyły targom ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabrakło także kolejnej sporej dawki wiedzy z kierunków rozwoju robotyzacji, digital twin a także systemu PLM - paszportu do Przemysłu 4.0.

Pod hasłem EDIH HPC4Poland - DIGITAL TRANSFORMATION OF INDUSTRY- DATAWEEK 2022 odbyły się warsztaty Kongresu Industry Next. Nie zabrakło także sporej dawki wiedzy na temat digital twin, transformacji cyfrowej przemysłu oraz IoT. Z kolei na Scenie Trendów dla Przemysłu królowały technologie addytywne i startupy.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE to bogata ekspozycja, która pozwala poznać aktualne trendy z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu. Są to m.in.: obrabiarki do metali, narzędzia, automatyka przemysłowa, robotyka, metalurgia, odlewnictwo, spawanie i cięcie, obróbka powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie i metrologia przemysłowa.

W tym samym czasie można było jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Targom towarzyszy także dwudniowy Kongres INDUSTRY NEXT.

Wręczono także Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów.  Laureaci posługują się motywem Złotego Medalu w komunikacji skierowanej do kontrahentów, końcowych użytkowników i konsumentów.

Sądy Konkursowe nagradzodziły produkty, które rozwijają gospodarkę i kreują trendy.

Nagrody Złoty Medal MTP otrzymały:

  1. Aktywna kabina bezpieczeństwa laserowego firmy Füchtenkötter GmbH zgłoszona przez SAP-WELD Sp. z o.o.
  2. Pionowe frezarskie centrum obróbkowe M1 firmy Famot zgłoszony przez DMG MORI Polska Sp. z o.o.
  3. Prasa i prasoowijarka do zbioru pasz objętościowych w cylindryczne bele z systemem monitorowania i oddziaływania na proces ich tworzenia zgłoszona przez Poznański Instytut Technologiczny
  4. Sposób łączenia rur dwuwarstwowych (kompozytowych) z wykorzystaniem technologii laserowych zgłoszony przez Instytut Spawalnictwa
  5. Prasa Krawędziowa HRB 1003 ATC firmy AMADA Sp. z o.o.
  6. SINUMERIK ONE firmy Siemens Sp. z o.o. 
  7. STAR SL-7 Automat tokarski wzdłużny firmy STAR MICRONICS CO.,LTD., zgłoszony przez RANDS Sp. z .o.o Sp.k
  8. Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS™ firmy RENISHAW Sp. z o.o.

Złoty Medal Wybór Konsumentów targów ITM INDUSTRY EUROPE otrzymała prasa i prasoowijarka Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

ACANTHUS AUREUS

Statuetka ACANTHUS AUREUS to wyróżnienie przyznawane wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy. Nazwa nagrody jest nieprzypadkowa. Słowo ACANTHUS kojarzy się z klasycznymi wzorcami w architekturze, a słowo aureus z najwyższymi laurami niemal w każdej dziedzinie życia, podkreśla unikatowy charakter tej nagrody. Przyznawane przez Grupę MTP wyróżnienie ma na celu nagradzanie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Dowiedziono, że wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko zdecydowanie ułatwia pracę i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z obecności na targach.

Ten prestiżowy laur przypadł  w tym roku w udziale 6 wystawcom targów ITM INDUSTRY EUROPE oraz jednemu wystawcy Modernlog:

1.Schwaebische Werkzeugmaschinen Polska Sp. z o.o.

2. DEMATEC POLSKA

3. SIEMENS

4. YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE Sp. z o.o. Oddział w Polsce

5. SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ

6. TRUMPF POLSKA

7. WANZL (Modernlog)