Targi, jakich Warszawa nie widziała

Podziel się

To będzie największe spotkanie branży turystycznej w Polsce. Już w przyszłym roku w Warszawie odbędą się targi turystyczne, organizowane przez Grupę MTP i Polską Izbę Turystyki. Dziś, podczas Spotkania Liderów Turystyki, podpisano list intencyjny w tej sprawie.

 - Na mapę świata szybko po pandemii wracają renomowane imprezy turystyczne. Tylko Warszawa pozostaje trzeci rok na tej mapie białą plamą – tłumaczy Paweł Niewiadomski, prezes zarządu Polskiej Izby Turystyki. – Nie ma powodu, aby stolica dużego, obdarzonego wspaniałą przyrodą, zabytkami, folklorem i kuchnią - żeby wymienić tylko najważniejsze atuty – kraju, pozostawała na uboczu. Duże, dobrze zorganizowane targi, skupiające najciekawszych wystawców z kraju i z zagranicy nam się po prostu – cytując klasyka – należą – dodaje.

Dlatego Polska Izba Turystyki łączy siły z Grupą MTP, największym organizatorem imprez targowych w Polsce, i w Warszawie organizuje targi turystyczne. Pierwsza ich edycja odbędzie się w przyszłym roku w Pałacu Kultury i Nauki. Nowym targom, które nie mają jeszcze nazwy, towarzyszyć będą konferencja poświęcona turystyce i bogaty program wydarzeń towarzyszących.

- Z powodzeniem organizujemy od lat w Poznaniu targi Tour Salon – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Dzięki temu doświadczeniu i współpracy z PIT jesteśmy w stanie zorganizować w Warszawie największą branżową imprezę w Polsce, która zintegruje wciąż rozdrobnioną branżę turystyczną w Polsce i ją wzmocni.

Wzmocnienie jest bardzo potrzebne, bo turystyka jest jedną z branż najbardziej dotkniętą przez pandemię. Teraz boryka się z kolejnymi problemami – inflacją, która sprawia, że wiele osób rezygnuje z wyjazdu, oraz wojną toczącą się za naszą granicą, przez którą wiele osób z innych państw odwołuje przyjazd do Polski.

---

Zdjęcia: Piotr Pasieczny, FOTOBUENO