Targi SALMED 2024

Podziel się

Medyczne innowacje i aktualne wyzwania służby zdrowia - to tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2024. Wydarzenie potrwa trzy dni (19-21 marca 2024) i odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Swój udział potwierdzili w nim min: Minister Zdrowia Izabela Leszczyna oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak, którzy w trakcie targów SALMED przedstawią program największego projektu inwestycyjnego, dzięki któremu do placówek POZ trafi kwota 1 miliarda złotych. Eksperci określą również wyzwania z jakimi mierzą się obecnie szpitale powiatowe i prywatne, a także wskażą sposoby finansowania inwestycji w tym sektorze. Prelegenci zaproszeni przez NFZ, przyjrzą się także koordynacji świadczeń opieki zdrowotnej. Perspektywę lekarzy POZ podczas targów przybliży prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej. Punkt widzenia płatnika przedstawi Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

 

 

Startupy medyczne

Ważną częścią wydarzenia będzie strefa startupów medycznych. Ten rynek jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej a targi SALMED są doskonałym miejscem łączenia świata innowacji z inwestorami. Startupy dowiedzą się, jak wykorzystywać mikro-szanse na wymagającym rynku, z kolei menedżerowie szpitali i osoby odpowiedzialne za rozwój innowacji w medycynie posłuchają jak wdrażać nowości cyfrowe we współpracy z młodymi firmami.

 

Zielone szpitale

Podczas targów SALMED o tzw. zielonych rozwiązaniach dla szpitali w Polsce będą rozmawiać eksperci na konferencji„Green Healthcare and Business”. Organizatorem spotkania jest Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). - Czas wpisać zielone priorytety do zarządzania opieką zdrowotną oraz premiować ośrodki zdrowia, które zmniejszają swój ślad węglowy i o tym będziemy rozmawiać w Poznaniu - zapowiada Konrad Zaradny, Dyrektor POSUM. Do udziału w Konferencji zaproszono także przedstawicieli szpitali przyjaznych klimatowi z różnych krajów Europy.

 

Poznań dla kobiet

Z udziałem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Małgorzaty Rozenek-Majdan zaplanowano spotkanie otwarte pt.: “Poznań dla kobiet”. - Będzie to świetna okazja, by usłyszeć głos kobiety, zaangażowanej w projekt obywatelski ,,Tak dla in vitro”, dzięki któremu już niedługo tysiące rodzin będą mogły cieszyć się z finansowania tej metody z budżetu państwa – mówi Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. Podczas spotkania poruszona zostanie także kwestia Punktu Profilaktyki Intymnej, czyli miejsca w POSUM, gdzie poznanianki (a także poznaniacy) mogą skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji 24h/7, dzięki finansowaniu projektu z budżetu Miasta.

 

 

 

Geriatria i sytuacje kryzysowe w ochronie zdrowia

Pierwszego dnia targów przedstawiciele samorządu lekarskiego z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przeprowadzą serię debat i paneli dyskusyjnych poświęconych geriatrii. W drugim panelu, eksperci WiL skoncentrują się na działaniach medycznych w obliczu kryzysu: wojny, zagrożenia terrorystycznego i katastrof.

 

Perspektywa dyrektorów szpitali

Konferencja dyrektorów szpitali powiatowych oraz przedstawicieli władz samorządowych zaplanowana w pierwszym dniu targów SALMED tuż przed wyborami to doskonała okazja do przedstawienia aktualnej sytuacji szpitali oraz wymiany doświadczeń związanych z zarządzaniem nimi w ostatnim roku. Konferencję zakończy panel dyskusyjny pt. „System szpitalnictwa w Polsce - wyzwania i perspektywy” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Związku Powiatów Polskich oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Podczas targów SALMED nie zabraknie także perspektywy dyrektorów szpitali prywatnych. W debacie organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych eksperci porozmawiają o technologiach informatycznych i robotycznych oraz nowoczesnych technikach kontaktu z pacjentem.

Ochrona danych medycznych wyzwaniem e-zdrowia

Podczas panelu organizowanego przez Polską Federację Szpitali i Koalicję AI w Zdrowiu eksperci przedstawią współczesne zagrożenia, stojące przed systemami zarządzania danymi medycznymi, w tym ataki hakerskie, czy wycieki danych. Debata obejmie również kwestie konieczności zabezpieczania danych medycznych, ze względu na ich wyjątkową wrażliwość i związaną z tym potrzebę zachowania pełnej poufności informacji pacjentów. Rozmowa skoncentruje się na roli edukacji pracowników medycznych w kontekście cyberbezpieczeństwa.

SALMED to jedyne w Polsce kompleksowe targi, podczas których producenci sprzętu medycznego prezentują aparaturę i instrumenty medyczne, wyposażenie szpitali, klinik i gabinetów medycznych oraz sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. Wśród wystawców uczestnicy spotkają nie tylko liderów przedstawiających premiery rynkowe i nowości, ale także klastry medyczne, podmioty certyfikujące oraz uczelnie medyczne w Strefie Nauki. Swoje stoisko będzie miała min. Izba POLMED oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Strefę ekspozycyjną dopełni program konferencji, debat i warsztatów tworzony wspólnie z kluczowymi organizacjami sektora ochrony zdrowia.

>> Program

>> Rejestracja 

PARKING

Zapraszamy na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK. Trzypoziomowy parking posiada 650 miejsc parkingowych i zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11 - wjazd tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP.

>> więcej informacji o parkingu PWK